امام جمعه صیدای لبنان تأکید کرد که روح و جان نیروهای مقاومت مملو از ایمان و عشق به وطن است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) برگزار شد، پیروزی بدست آمده در لبنان را نتیجه جانفشانی نیروهای مقاومت توصیف کرد.

وی گفت: اگر فداکاری و جانفشانی نیروهای مقاومت نبود این پیروزی ها بدست نمی آمدند. روح و جان نیروهای مقاومت مملو از یقین و ایمان و عشق به وطن و خاک کشور است.

این عالم لبنانی تصریح کرد: نیروهای مقاومت از شرافت هر بانو، لبخند هر کودک، کتاب هر دانش آموز، قلم هر معلم و عزت همه عزتمندان دفاع می کنند و اگر آنها حضور نداشتند زندگی و وجود در این کشور از بین می رفت.

آیت الله نابلسی ادامه داد: در چنین روزهایی در سال ۲۰۰۶ حمله ای صورت گرفته که هدف از آن از ببین رفتن قدرت و تبدیل ما به برده بود اما سرنوشت جنگ کاملا با آنچه دشمن می پنداشت، مغایر بود.

وی خاطرنشان ساخت: غرور و تکبیر صهیونیست ها به سطح جنون رسیده بود اما آنها نتوانستند حتی یک هدف از اهداف سیاسی و نظامی خود را در این جنگ محقق سازند.

امام جمعه صیدای تأکید کرد که ما با مقاومت به پیروزی رسیده و در آینده نیز بر دشمنان فائق خواهیم آمد اما باید به این ایمان و اخلاص پایبند بمانیم.