با تشدید نگرانی‌ها درباره خشونت و بی ثباتی بیشتر در استان راخین، میانمار صدها سرباز ارتش را برای تشدید تدابیر امنیتی به منطقه اعزام کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ منابع خبری اعلام کردند: همزمان با افزایش کشتار و خشونت ها در استان راخین میانمار، دولت این کشور صدها سرباز ارتش را به منطقه اعزام کرده تا تدابیر شدید امنیتی را اجرا کنند.

بر اساس این گزارش استان مسلمان نشین راخین در شمال میانمار از اکتبر گذشته تاکنون شاهد موج تازه‌ای از کشتار و خشونت ها بوده است. دولت میانمار شورشیان مسلمان را متهم به قتل ۹ نیروی پلیس در استان راخین کرده و این مساله بهانه ای برای تشدید حملات خشونت آمیز نیروهای امنیتی میانمار شده است.

دو منبع نظامی آگاه در استان راخین به رویترز گفتند: ارتش پس از یافتن جسد ۷ بودایی در مناطق کوهستانی استان راخین اقدام به اعزام صدها سرباز به منطقه کرده است.

ارتش میانمار حدود ۵۰۰ سرباز را به شهرهای نزدیک مرز با بنگلادش اعزام کرده است. رییس پلیس استان راخین در این باره گفت: به دلیل وخامت اوضاع امنیتی، محبور هستیم تا عملیات امنیتی در این استان را افزایش دهیم. در هفته های اخیر تعدادی از بودایی ها و مسلمانان از سوی شورشیان مسلح کشته شده اند.

استقرار نظامیان ارتش میانمار موجب تشدید نگرانی ها نسبت به موج تازه خشونت ها در استان راخین شده است.

حدود ۷۵ هزار مسلمان روهینگیا از آغاز سرکوب ارتش میانمار در ماه های گذشته به بنگلادش آمده اند.

میانمار حدود یک میلیون مسلمان روهینگیا را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادش وارد این کشور شده اند و حاضر نیست به آنها شهروندی اعطا کند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل پیش از این از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در این مدت پرده برداشته است.