اندیشمندان هندی در نشستی که از سوی آکادمی رضا در مسجد بلال مومبای برگزار شد، خواستار قطع راوبط این کشور با رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش پرس شیعه، نشستی از سوی آکادمی رضا در مسجد بلال کلانشهر مومبای با حضور علما و اندیشمندان اسلامی با هدف چگونگی محافظت از قبله اول مسلمانان و باز پس گیری آن از اسرائیلی های غاصب برگزار شد. در گزارشی که توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در هند از این نشست در اختیار ما قرار گرفته آمده است:

در این نشست مولانا معین میان با اشاره به حوادث اخیر در مسجد الاقصی گفت که هند به عنوان کشوری آزاد بایستی برای نجات مسلمانان در سرزمین های اشغالی تمام همت خود را به کار گیرد و علاوه بر آن بایستی هر چه زودتر روابط خود را با اسرائیل قطع نماید. وی افزود که اسرائیل نه تنها دشمن مسلمانان بلکه دشمن انسانیت نیز است و کمپانی ها و شرکت های اسرائیل از لحاظ فروش جنگ افزار ها در دنیا حرف اول را می زنند و تمامی این سلاح ها برای کشتار جمعی است. او از مسلمانان هند خواست در نماز جمعه آتی برای آزادی قدس شریف و مردم مستضعف فلسطین دعا کنند.

همچنین وی از علما و اندیشمندان هند خواست تا رئیس جمهور هند در این زمینه جلسه داشته باشند. سرپرست آکادمی رضا مفتی عبدالستار سرپرست جامعه قادریه اشرفیه گفت صهیونیست ها عرصه را بر مسلمانان تنگ کرده اند و جالب آنکه با این همه اعمال خشونت آمیز هیچ کدام از سازمان های مدعی حقوق بشر فعالیتی هرچند ناچیز را انجام نمی دهند. وی افزود که اسرائیلی ها مسلمانان را نشانه گرفته اند و کشورهای غربی در برابر آن سکوت کرده اند.