حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: دولتمردان ما معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند تا به یاری خداوند متعال با وحدت و انسجام حول محور رهبری برای اسلام و انقلاب و ایران موفقیت بدست آوریم.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار عده ای از طلاب و فضلای حوزه علمیه وضعیت کنونی جامعه اسلامی را بسیار حساس توصیف کردند و گفتند : دشمن با تمام قوا به میدان آمده است . من بطور مکرر در این مدت این موضوع را تاکید کردم هدف دشمن اسلام است و مخالفت با ایران برای این است که عنوان جمهوری اسلامی دارد.

معظم له افزودند : بر همه ما لازم است که بی تفاوتی را کنار بگذاریم و وارد عرصه شویم. حقیقتاً دستورات اسلام را به معنای واقعی پیاده کنیم .

ایشان ادامه دادند : هنر امام خمینى (ره) این بود که انزوا اختیار نکرد و وارد میدان شد تا دستورات اسلام را به عرصه زندگی مردم بکشاند. ما باید حقیقت دین را به دنیا معرفی کنیم .

حضرت آیت الله نورى همدانى با بیان اینکه امروز دنیا تشنه اخلاق است گفتند : در جامعه می بینیم بعضی افراد به راحتی دروغ و تهمت می زنند و آبروی افراد را می برند . امروز وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر را طبق موازین شرعی و قانونی اجرا کنیم .امر به معروف و نهی از منکر در سطح وسیع انجام دهیم .

مرجع عالیقدر خاطرنشان کردند : امروز باید در مقابل منکرات که در دنیا صورت می گیرد، مثل کشتار مردم یمن و سوریه و افغانستان و میانمار و غزه و افغانستان و ظلمی که نسبت به مردم مظلوم بحرین و علمای آن انجام میشود حساس باشیم و انزجار خود را نسبت به عاملین این جنایات و اربابانشان که راس همه این خباثت ها آمریکا و صهیونیست است اعلام کنیم.

معظم له گفتند : امروز دشمن به افرادو نهادهای تاثیرگذار مثل ولایت فقیه، حوزه های علمیه، دانشگاه ها و نیروهای مسلح حمله می کند و سعی بر تخریب دارد ، اگر اینان اثر نداشتند دشمن کاری نداشت ولی دیدند حوزه های علمیه و علما پیشگام انقلاب بودندو دانشگاه محل روشنگری بود، می بینند که ولایت فقیه توانست این کشور را از ذلت در مقابل آنان مصون بدارد ، آنها قدرت سپاه مارا دیدن که با توکل بخدا خواب را از چشم دشمن گرفتند.

ایشان اضافه کردند : آنان دیدند که فرهنگ ایثار و شهادت در این مملکت چه کرد، چگونه در دوران دفاع مقدس آنان را زمینگیر کرد و امروز درسوریه مثل شهید حججی سر می دهد ، اما نمیگذارد حریم اهلبیت علیهم السلام محل جولان آنان شود اینان تربیت یافتگان حوزه و دانشگاه و بسیج و مساجد هستند ، پس مراقب باشیم ارزشهای آسیب نبینند.

حضرت آیت الله نورى همدانى مدظله العالى تصریح کردند : متاسفانه عده ای در داخل هم یا از جهل یا غفلت یا خدای ناخواسته عمداً همنوا با دشمن شدند و به نوعی به این نهادها حمله می کنند، همه باید مراقب باشیم خوراک برای دشمن درست نشود و عملی انجام ندهیم که مطابق با جایگاه مسئولیت مان نباشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه این جایگاه ها امانت است و در حفظ آن مسولیت داریم إظهار داشتند: همه در محدوده مسئولیت خودمان وظیفه داریم به مردم خدمت کنیم، در حفظ نظام تلاش کنیم امروز مسولان و ان شاءالله دولتمردان ما معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند تا به یاری خداوند متعال با وحدت و انسجام حول محور رهبری برای اسلام و انقلاب و ایران موفقیت بدست آوریم.