یک روزنامه الجزایری از نیروهای ائتلاف عربی تجاوز به یمن به رهبری سعودی خواست، به جای نابودی یمن ومردم این کشور، فلسطین را آزاد کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه الجزایری الفجر امروز در مطلبی تحت عنوان «یمن؛ انسانیت و وجدان کجاست؟» سکوت در مقابل جنایت های متجاوزان به یمن را جایز ندانست و نوشت: همه در این مرحله باید وجدان داشته و شریک جرم تجاوزگران نباشند؛ باید به متجاوزان و ناتوی عربی بگوییم که اگر دنبال کار مثبتی هستید، بروید فلسطین را از چنگ صهیونیست ها آزاد کنید.

الفجر افزود: سازمان ملل در خصوص گسترش وبا در یمن هشدار داد و اعلام کرد که هم اکنون ۴۸۰هزار نفر در یمن به این بیماری مبتلا شده اند و ۲ هزار نفر بر اثر آن جان باخته اند. وجز یکی، همه استان های این کشور درگیر آن هستند.

سازمان غیر دولتی انگلیسی «کودکان را نجات دهید» نیزهشدار داد که وبا در یمن از کنترل خارج شده است و هر شش دقیقه یک کودک یمنی به آن مبتلا می شود. این سازمان پیش بینی کرد که شمار مبتلایان در این کشور به ۷۰۰هزار نفر برسد.

الفجر در ادامه نوشت: آخرین آمارها در یمن نشان می دهد بر اثر تجاوز خارجی، نزدیک به ۱۶هزار یمنی از جمله ۲هزار و ۵۶۸ کودک و یک هزار و ۸۷۰ زن کشته و بیش از ۲۵هزار نفر از جمله ۲هزار و ۳۵۴کودک و یک هزار و ۹۶۰ زن زخمی شده اند.

بر اساسا همین آمارها، ائتلاف سعودی، طی ۸۳۰ روز تجاوز خود، ۷۴۶ مسجد ، ۷۷۵ مدرسه، ۲۳۰ مجتمع سیاحتی، ۲۰۷ مکان تاریخی و باستانی، ۱۰۳ورزشگاه و باشگاه ورزشی، ۱۱۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی، ۲۹۴ بیمارستان و مرکز بهداشتی، ۶۷۶ انبار غذا، ۵۲۸ کامیون حامل غذا، ۳۶۸ مخزن آب ،۳۵۳ شبکه ارتباطی ،۴۰۴هزار و ۴۵۸ منزل مسکونی و یک هزار و ۷۳۳ پل و جاده را ویران کرده اند.

این روزنامه در ادامه خاطر نشان کرد: تجاوزهای ناتوی عربی- آمریکایی بیش از ۲ سال است که به یمن آغاز شده است و این آمارها تاحدودی عمق فجایع متجاوزان سعودی –آمریکایی را در این کشور نشان می دهد.

الفجر افزود: با اینکه این تجاوزها نتیجه ای بدنبال نداشته است، متجاوزان حمله به شمال یمن را از سر گرفته اند و این موجب فرو رفتن کل منطقه به یک باتلاق خطرناک خواهد شد. هواپیماهای ناتوی عربی پیوسته یمن را هدف قرار می دهند و کودکان وزنان و مردان یمنی را به قتل می رساند و کار به جایی رسیده است که اکنون بیش از ۹۰درصد مردم این کشور از فقر و تنگدستی رنج می برند و با این حال آن ها حاضر نیستند عزت و کرامت خود را بفروشند و با چیزی عوض کنند. اینگونه است که مردم یمن ضرب المثل شده اند.

روزنامه الجزائری تاکید کرد که همه می دانند تنها رژیم صهیونیستی است که از این جنگ و کشتار سود می برد.