آستان مقدس علوی ده‎ها دوره آموزش معارف اسلامی برای دانش آموزان در نجف اشرف برگزار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ بخش تعلیم و امور دینی آستان مقدس علوی برنامه‎های ویژه برای صدها تن از دانش آموزان مقطع‎های ابتدایی و متوسطه در جوار بارگاه مطهر امیرالمومنین علی (ع) برگزار کرد.

حجت الاسلام شیخ سعد ابوالطابوق مسؤول تعلیم و امور دینی آستان مقدس علوی در این رابطه به خبرنگاران گفت: به لطف الهی امروز توانستیم مراسم اختتامیه یکی از دوره های تابستانی که مختص به رده سنی ۹ الی ۱۴سال بود را با موفقیت به پایان برسانیم.

وی افزود: آستان مقدس علوی هر ساله برنامه‎های مختلفی در تابستان برای دانش آموزان دارد و هرساله تعداد شرکت کنندگان در این برنامه‎ها افزایش پیدا می‎کند.

این مسؤول آستان مقدس علوی اظهار داشت: در دوره تابستانی امسال بیش از ۱۷۰۰تن به مدت ۴۰روز در قالب ۱۰ دوره در جوار بارگاه امام علی (ع) مشارکت کردند. در این دورها مسائل فقهی، عقایدی و اخلاقی به دانش آموزان تعلیم داده شد.

وی خاطرنشان کرد: آستان مقدس علوی همچنین ده‎ها دوره دیگر در مساجد و حسینه‎های بغداد پایتخت عراق برگزار کرد.

برگزاری همایش شناسایی آسیب‎های خانواده‎های عراقی در نجف

اداره امور ارتباطات زنان آستان مقدس علوی همایشی با موضوع «آسیب‎های خانواده و راه‎های مقابله با آن» با حضور جمعی از جوانان نخبه شهر کوفه برگزار کرد.

زهره القباجی مسؤول این اداره بیان داشت: هدف از برگزاری چنین همایش‎های شناسایی و درمان مشکلات خانوادگی زنان عراقی است.

اداره امور دینی زنان آستان مقدس علوی همچنین دوره تابستانی برای دختران تحت عنوان «الامیر (ع)» برگزار کرده است.

ازهار هادی مسؤؤل اداره امور دینی زنان آستان مقدس علوی در این رابطه گفت: دوره‎ها آموزش معارف اسلامی ویژه دختران در مساجد و مدارس نجف برگزار می‎شود.

وی ادامه داد: آستان مقدس علوی از زنان بسیاری که در قالب اردوها از داخل و خارج از عراق می‎آیند استقبال می‎کند