اتباع پاکستانی مقیم آلمان در جشن سالروز استقلال این کشور، مسأله کشمیر را مهمترین مسأله جهان اسلام دانستند.

به گزارش پرس شیعه؛ در هفتادمین سالگرد استقلال پاکستان، سفارت پاکستان در آلمان اقدام به برگزاری جشنی با حضور صدها پاکستانی مقیم این کشور کرد.

گزارشها حاکی است در این جشن علاوه بر پاکستانی ها، بسیاری از مردم منطقه شرکت کرده و سالروز استقلال پاکستان را به مردم این کشور تبریک گفتند.

سفیر اسلام آباد در برلین ضمن ابراز خرسندی از حضور اقشار مختلف مردم در جشن استقلال پاکستان اعلام کرد: پاکستانی‌های مقیم کشورهای خارجی باعث افتخار ما هستند چرا که در قلب آنها مهر و محبت وطنشان وجود دارد.

وی گفت: حضور گسترده مردم آلمان در جشن استقلال پاکستان، نشان دهنده محبت و رابطه دوستانه‌ای است که مردم دو کشور باهم دارند.

شرکت کنندگان در این جشن جنایات هند در کشمیر را نیز محکوم کرده واز مجامع جهانی خواستند برای حمایت از مردم مظلوم کشمیر به صورت جدی اقدام کنند. آنها ضمن سر دادن شعارهایی مسأله کشمیر را مهم‌ترین موضوع روز جهان دانستند.

برگزاری موسیقی‌های سنتی پاکستان مورد توجه گسترده مردم آلمان قرار گرفته و با زمزمه سرود ملی این کشور برنامه جشن به پایان رسید.

کشور پاکستان در ۱۴ اوت سال ۱۹۴۷ از هند جدا شده و به عنوان یک کشور مستقل اعلام موجودیت کرد. ایران نخستین کشوری بود که پاکستان را بعنوان یک کشور مستقل پذیرفت و این آغاز دوستی و پیوند دو ملت ایران و پاکستان است.