نماینده سازمان ملل در امور یمن که اخیرا به ایران سفر کرده و با مقامات کشورمان دیدار و گفتگو کرده بود به نتایج این سفر پرداخت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سی ان ان عربی، اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد: در سومین سفر اخیرم به تهران در چارچوب ماموریتم به عنوان نماینده ویژه در یمن با استقبال گرم و همکاری مقامات ایرانی روبرو شدم. در این دیدار با برخی مقامات دیدار کردم و مقامات ایرانی از تلاش های ما حمایت می کنند. آنها آمادگی خود را برای همکاری و ارتباط با برادران حوثی جهت تشویق آنها به همکاری با سازمان ملل اعلام کرده اند.

وی افزود: برادران در ایران این موضوع را پنهان نکرده اند که می خواهند به حوثی ها حق مشارکت در روند سیاسی داده شود و اینکه حوثی ها بخشی از روند سیاسی در یمن مشابه دیگر طیف های یمنی باشند و این جنگ در یمن به پایان برسد.

ولد الشیخ تاکید کرد : برادران ایرانی به طور کامل با ما موافق هستند که بحران یمن تنها از طریق سیاسی حل می شود و ما با آنها در این زمینه واینکه تمامی تلاش ها در همین راستا باشد به توافق رسیدیم و همه تلاش ها در هفته های آینده در این راستا خواهد بود.