نخست وزیر ترکیه در نشست رسانه ای مشترک با رئیس دوره ای اتحادیه اروپا گفت: استونی تحت هر شرایطی از عضویت دائم ترکیه در اتحادیه اروپا در چارچوب سیاست توسعه این اتحادیه حمایت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه که در نشست رسانه ای مشترک با «یوری راتاس» همتای استونیایی خود و رئیس دوره ای اتحادیه اروپا در آنکارا سخن می گفت، اعلام کرد: ترکیه فداکاری بزرگی برای امنیت و ثبات اروپا کرده و باید از سوی کشورهای اروپایی مورد تقدیر قرار بگیرد.

نخست وزیر ترکیه در این نشست رسانه ای گفت: از استونی به دلیل حمایت از ترکیه در جریان کودتای ناکام ۱۵ جولای تقدیر و تشکر می کنم. پس از کودتا استونی تنها به اعلام پشتیبانی و همبستگی بسنده نکرده و «مارینا کالجوراند» وزیر امور خارجه وقت این کشور به ترکیه سفر و پیام همبستگی این کشور را تقدیم کشورمان کرد.

بنعلی ایلدریم ادامه داد: استونی تحت هر شرایطی از عضویت دائم ترکیه در اتحادیه اروپا در چارچوب سیاست توسعه این اتحادیه حمایت صمیمانه به عمل آورده است. این کشور در زمره کشورهای عضو ناتو است که ترکیه با آن بهترین نوع همکاری را دارد.