در میان فریادهای لبیک یا زینب(س) و لبیک یا حسین(ع) عاشقان و دلدادگان صاحب الزمان(عج) از خانواده معظم شهید حججی تجلیل و پیکر دو شهید مدافع حرم بر دوش ایشان در مسجد مقدس جمکران تشیع شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم با شکوه تجلیل از خانواده شهید غرورآفرین محسن حججی با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران و هزاران عاشق و دلباخته امام زمان(عج) شامگاه سه شنبه در صحن جامع مهدوی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم با شکوه پیکر دو شهید مدافع حرم در میان فریادهای لبیک یا حسین و لبیک یا زینب منتظران ظهور از باب الشهدای مسجد مقدس جمکران تا ورودی مسجد اصلی بر دوش زائران و مجاوران تشییع شد.

در ادامه این مراسم لوح یادبود و نشان کاشی گنبد مسجد مقدس جمکران به پاس فداکاری و رشادت این شهید والامقام توسط تولیت این مکان مقدس به عموی شهید حججی اهدا شد. همچنین نشان خادمی افتخاری مسجد مقدس جمکران به خانواده این شهید غرورآفرین اهدا شد.

سپس حجت الاسلام حائری زاده از پژوهشگران حوزه با اشاره جایگاه و مقام شهیدان اظهارداشت: طبق کنوانسیون‌های بین المللی هیچ کشوری حق ندارد اسرای طرف مقابلش در جنگ را از بین ببرد و این در حالی است که همه دنیا می‌بینند داعش با حججی و حججی‌ها چگونه وحشیانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مدافعین حرم در اسارت هم با اقتدار مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند افزود: در تصویری که منتشر شد آثار غرور و اقتدار در چهره این شهید مشهود بود. به جای اینکه آثار هراس در چهره این مدافع حرم نمایان شود دیدید آثار هراس و ترس در چهره آن وهابی قابل مشاهده بود.

گفتنی است شهید حججی انس ویژه ای با مسجد مقدس جمکران داشت و شب های چهارشنبه به صورت مستمر از اصفهان به قم عزیمت کرده و به حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران مشرف می شد.