محمد گفت: تمام مشکلاتی که برای پدرم پیش آمد، به خاطر شجاعت و صراحت او در بیان معضلاتی مانند نژاد پرستی، تبعیض دینی و توزیع ناعادلانه ثروت در عربستان است.

به گزارش پرس شیعه؛ سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد، شیخ توفیق العامر از روحانیون مبارز مفسر قرآن کریم در عربستان، اکنون شش سال است که به خاطر موضع گیری های سیاسی خود و مطالبه اصلاح در نظام عربستان، در زندان آل سعود به سر می برد.

در زمانی که نظام عربستان همچنان از بیان سخن حق در کشور و مطالبات حقوقی محلی و بین المللی برای متوقف شدن اقدامات خودسرانه نظام علیه شهروندان و روحانیون، خشمگین است، اکنون در آستانه ششمین سالگرد بازداشت شیخ توفیق العامر و سومین سالگرد صدور حکم هشت سال زندان برای وی قرار داریم و اتهام وی هم بنا به اعلام دادگاه سعودی، این است که خواستار تبدیل نظام پادشاهی به حاکمیت قانون بود که پس از این موضع گیری، نظام آل سعود از وی انتقام گرفت و او را زندانی کرد.

تا مدت ها از سرنوشت شیخ عامر بی اطلاع بودیم

سازمان عفو بین الملل در سومین سالگرد صدور حکم زندان برای این روحانی مفسر قرآن و مبلغ حقوق بشر و آزادی با محمد فرزند وی دیدار و گفت و گو کرد و روایت درد و رنج خانواده شیخ عامر را در فراق پدر و بی اطلاعی از سرنوشت وی شنید و اینکه آنها تنها زمانی از سرنوشت پدرشان مطلع شده اند که شخصی به آنها خبر داده که پدرتان را در زندان الدمام دیده ام.

محمد گفت: تمام مشکلاتی که برای پدرم پیش آمد به خاطر شجاعت و صراحت او در بیان معضلاتی مانند نژادپرستی، تبعیض دینی و توزیع ناعادلانه ثروت در عربستان است.

برای ملاقات پدرمان با مشکلات زیادی روبرو هستیم

وی افزود: شش سال از زندانی شدن پدرم می گذرد و مرتب او را از زندانی به زندان دیگر منتقل می کنند و اکنون در زندان ریاض است و ما برای ملاقات پدرم در زندان با مشکلات زیادی روبرو هستیم و باید مسافت زیادی را از احساء تا ریاض برویم و در آنجا هم تدابیر امنیتی شدیدی برای ما وجود دارد که باید تمام آنها را پشت سر بگذاریم که تحمل آن برای خانواده سخت است و بعد از تمام اینها فقط برای مدت کوتاهی آن هم از پشت شیشه ضخیم می توانیم با پدر دیدار کنیم.

ماموران زندان بینی و فک پایین پدرم را شکستند

پسر شیخ توفیق عامر گفت: همانند سایر زندانیان انقلابی و سیاسی، ماموران آل سعود با پدر من رفتاری غیر انسانی دارند و علاوه بر این از دسترسی به پزشک و امکانات طبی و بهداشتی محروم است و این در حالی است که ایشان از بیماری های متعددی رنج می برد و دو سال پیش نیز مورد حمله ماموران زندان قرار گرفته بود که منجر به شکستگی بینی و فک پایین وی شد و با این حال نیز او را درمان نکردند و به همین خاطر مبتلا به سردرد شدید و مستمر شده و اعصاب چهار دندان وی نیز از کار افتاده و با توجه به وضعیت نامناسب وی ما خواستار آزادی شیخ توفیق عامر و تمام زندانیان سیاسی هستیم و از نظام عربستان می خواهیم دست از نقض حقوق شهروندان بردارد.