وزارت خارجه بحرین به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره اعمال تبعیض علیه شیعیان در بحرین واکنش نشان داد.

به گزارش پرس شیعه؛ وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای سخنان «رکس تیلرسون» درباره اعمال تبعیض علیه شیعیان در بحرین را «نامناسب» و بیانگر سوء برداشت عمیق از حقایق و مبتنی بر اساس و اطلاعات نادرست برشمرد.

وزارت خارجه بحرین در این بیانیه مدعی شد که تاریخ بحرین شاهدی بر همزیستی و انسجام دینی است و تمامی شهروندان بحرینی صرف‌نظر از مذاهب خود از جمله شیعیان به کشورشان در مناصبی چون وزرا، نمایندگان، قضات، روزنامه‌نگار، دانشگاهی، دیپلمات، افسران، تجار، دانشجو و غیره به کشورشان خدمت کرده و می‌کنند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، در این بیانیه همچنین ادعا شده است که هیچ فردی بازداشت نمی‌شود مگر اینکه در تحقیقات مظنون بودن او در ارتکاب جرم بر اساس قوانین بحرین و صرف‌نظر از نژاد، فرقه و ملیت آن، ثابت شود.

در این بیانیه همچنین از وزارت خارجه آمریکا خواسته شده است تا ارتباط مستقیم و رسمی با بحرین برقرار کرده و از حقایق مطلع شود.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز گذشته با ارائه گزارشی در خصوص آزادی‌های مذهبی در بحرین گفت: « در بحرین شیعیان با تبعیض مواجه هستند، علما، شخصیت‌ها و معارضان شیعه به طور مکرر مورد پیگرد، بازجویی و بازداشت قرار می‌گیرند و همچنین‌ شیعیان از تبعیض در استخدام، تعلیم و تربیت و سیستم قضایی خبر می‌دهند. بحرین باید اعمال تبعیض در خصوص شیعیان را متوقف کند.