قم – امام جمعه قم گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید در روند بررسی صلاحیت وزرا هیچ ملاحظه‌ای مقدم بر حفظ نظام و ارزش‌های اسلامی داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه این روزها نمایندگان مجلس بررسی وزرای پیشنهادی دولت را دردستور کار قرار دادند اظهار داشت: نمایندگان نباید هیچ ملاحظه‌ای مقدم بر حفظ نظام و ارزش‌های اسلامی داشته باشند چرا که آنها نمایندگان ملتی هستند که جان، مال و آبروی خود را برای انقلاب اسلامی داده‌اند.

وی با زبان شعر کار نمایندگان سلفی بگیر با موگرینی را تقبیح کرد و گفت: اگر این روزها نماینده‌ای خواست عکس سلفی بگیرد دیگر نمایندگان به او بگویند: با سر سردار عشق سلفی عزت بگیر؛ پیر زن عشوه گر در خور تکریم نیست.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به شهادت جانگداز شهید محسن حججی از شهدای مدافع حرم در روزهای اخیر بیان داشت: این جوانمرد با قیام، مجاهدت و شهادت خود پیام دفاع از حریم ولایت را به ما منتقل کرد و با خبر شهادتش امواج فتنه، فساد و ابتذال را که دشمنان ایجاد کردند برای مدتی متوقف کرد و به عقب راند.

وی افزود: این روزها خانواده این شهید شهر به شهر و مجلس به مجلس حضور می‌یابند و خاطرات این شهید را پراکنده می‌کنند.

آیت الله سعیدی همچنین سالروز بازگشت اولین کاروان از آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت و در ادامه با اشاره به روز دحوالارض بیان داشت: در این روز خداوند عنایت خاصی به انسان داشته است و امروز از ۴ روزی است که روزه در آن دارای امتیازات بسیاری است.