وزیر خارجه قطر در مورد سلامت شهروندان این کشور در عربستان که بعد از بازگشایی مرزها بین این دو کشور عازم حج شده اند، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه قطر شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی در جریان سفر به نروژ گفت: مسئولان عربستان به سوالات وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر در مورد تامین امنیت شهروندان قطری در موسم حج پاسخ نداده اند.

وی افزود: سطح تنش میان دو کشور و زبان و لحن رسانه های سعودی باعث ایجاد تنفر از قطری ها می شود که این منبع نگرانی بزرگی برای ما است.

وزیر خارجه قطر ادامه داد: تامین امنیت و سلامت این شهروندان که از مرزها وارد عربستان می شوند، در حال حاضر بر عهده مسئولان این کشور است و تا کنون بیش از صد قطری از طریق مرزها وارد عربستان شده اند.

همچنین وزیر خارجه قطر روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با مارگوت والستروم همتای سوئدی خود در شهر استکهلم عنوان کرد: بدون در نظر گرفتن عوامل و انگیزه های سیاسی که مانع از حضور حجاج قطر در حج امسال شد، ما از این تصمیم استقبال می کنیم.

عربستان، امارات، بحرین و مصر ۱۵ خرداد ماه ۹۶ با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

وزارت خارجه قطر با رد همه این اتهامات تاکید کرد که این سه کشور با همکاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی ما هستند.