مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در پارلمان این کشور آمار دقیق اتباع پاکستانی در زندان‌های مختلف عربستان سعودی را ۲۳۹۳ نفر اعلام کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس تریبون»، «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در پارلمان این کشور اعلام کرد: بیش از دو هزار تبعه پاکستانی در زندان‌های مختلف عربستان بازداشت هستند.

عزیز آمار دقیق زندانی‌های پاکستانی در عربستان را ۲۳۹۳ نفر اعلام کرد و گفت: هنوز معلوم نیست که این زندانیان از چه زمانی بازداشت شده‌اند.

به گفته مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان، ۸۶۸ تبعه پاکستانی به جرم قاچاق مواد مخدر، ۳۵۸ نفر به جرم دزدی، ۷۱ نفر به دلیل موارد جنسی، ۶۴ نفر به اتهام قتل، ۲۷۱ نفر به جرم اسناد جعلی، ۳۷ نفر به اتهام درگیری، ۴۷ نفر به اتهام رشوه و ۲۷۷ نفر نیز در جرم‌های مختلف در عربستان زندانی هستند.

«قاضی خلیل الله» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز چندی قبل گفته بود که ۲۳۰۸ پاکستانی در زندان‌های مختلف عربستان در انتظار بازگشت به کشورشان هستند.

وی اظهار داشت: بیشتر زندانیان پاکستانی در عربستان به دلیل نقض قانون روادید حج بازداشت شدند.

این در حالی است که کمیته دائمی سنای پاکستان در امور بین‌الملل از افزایش تعداد اعدام‌های اتباع این کشور در عربستان ضمن ابراز نگرانی اعلام کرده بود که اتباع پاکستانی در عربستان قادر به پرداخت هزینه‌های وکیل نیستند بنابراین، بدون تحقیق و بررسی اعدام می‌شوند.

«اویس لغاری» رئیس کمیته دائمی سنای پاکستان در امور بین‌الملل، حکم اعدام اتباع این کشور در عربستان را مسئله مهم و سنگینی دانسته بود.

به گفته لغاری، وزارت امور خارجه پاکستان باید در مورد اعدام اتباع این کشور در کشورهای خارجی از جمله عربستان اقدامات لازم را انجام دهد.

وزارت امور خارجه پاکستان از اعدام ۱۰ تبعه پاکستانی در عربستان سعودی در سال جاری میلادی خبر داده بود.