همایش جمعیت عربی و اسلامی و حمایت از گزینه مقاومت امروز با نظارت بشار اسد رئیس جمهور سوریه تحت عنوان امت برای رویارویی با تجاوز آمریکایی- صهیونیستی تکفیری در دمشق آغاز به کار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ همایش جمعیت عربی و اسلامی و حمایت از گزینه مقاومت امروز با نظارت بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ۲۸ کشور عربی و اسلامی تحت عنوان « امت برای مقابله با تجاوز آمریکایی- صهیونیستی تکفیری» در دمشق آغاز به کار کرد.

شرکت‌کنندگان در این همایش دو روزه مسائل مختلف مرتبط با بحران سوریه و عراق را بررسی کرده و به بحث و تبادل نظر در مورد راههای مقابله با توطئه علیه سوریه و عراق و تقویت معادله « مردم، ارتش و مقاومت» در رویارویی با تروریسم سازمان یافته و گروهک‌های تکفیری خواهند پرداخت.

همچنین طرف‌های حامی تروریسم و تکفیری‌ها و تاکید بر اهمیت هماهنگی سیاسی و نظامی با سوریه، ایران و روسیه برای مقابله با تجاوز تروریست‌ها به اضافه اهمیت وحدت سوریه و عراق و حفظ عربیت و نقش آن در مقاومت از دیگر محورهای این همایش خواهد بود.

شرکت‌کنندگان مسائل مربوط به یمن، بحرین، لیبی، فلسطین و راههای حمایت از یمنی‌ها در مقابله با تجاوز سعودی، آمریکایی، صهیونیستی و تروریسم تکفیری را بررسی کرده و بر لزوم توقف فوری حملات سعودی به یمن و معیارهای دوگانه جامعه جهانی در قبال سوریه و بحرین تاکید خواهند کرد.

آنان حمایت از مردم لیبی در تشکیل دولت جدید بدون دخالت بیگانگان را خواستار شده و مخالفت خود را باهرگونه تجاوز خارجی به ملت لیبی ابراز می‌دارند.

تاکید بر محوریت قضیه فلسطین برای همه عرب‌ها و مسلمانان و آزادگان جهان و تایید گزینه مقاومت به عنوان تنها گزینه آزادی فلسطین از دیگر محورهای مورد تاکید این همایش خواهد بود.

«یحیی غدار» دبیرکل همایش مزبور در سخنان خود در افتتاحیه این مراسم بر مسیر جمعیت عربی و اسلامی در دفاع از گزینه مقاومت و حفظ عدالت و مساوات و زندگی شرافتمندانه و آزادی فلسطین تاکید کرد.