یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد که کره شمالی می تواند یک آزمایش هسته ای دیگر را در هر زمانی انجام دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه آمریکا-کره جنوبی در دانشگاه جان هاپکینز روز جمعه با بررسی و تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از تاسیسات هسته ای کره شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ آماده است تا یک آزمایش هسته ای دیگر را در هر زمانی انجام دهد.

این موسسه آمریکایی افزود: فعالیت های انجام شده در تاسیسات هسته ای کره شمالی نشان می دهد که پیونگ یانگ آمادگی خود را برای انجام آزمایش های هسته ای بیشتر همچنان حفظ کرده است. به احتمال زیاد تاسیسات هسته ای کره شمالی قادر به انجام آزمایش های هسته ای بیشتر در هر زمانی است.

کره شمالی ۶ ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دستور داده است تا آزمایش های هسته ای و موشکی بیشتری از سوی ارتش این کشور انجام شود.

شورای امنیت سازمان ملل اخیرا قطعنامه جدیدی را با هدف اعمال تحریمهای سختگیرانه و شدید علیه کره شمالی تصویب کرده است.

بر اساس تحریمهای جدید، همه محموله های تجاری به کره شمالی یا همه محموله هایی که از این کشور بارگیری شده، باید مورد بازرسی قرار گیرد و نمایندگان تجاری کره شمالی در سوریه، ایران و ویتنام در بین ۱۶ نفری هستند که به فهرست سیاه سازمان ملل افزوده شده اند.