معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد هدف رژیم عربستان از هجمه به حزب الله و توصیف آن به تروریسم با هدف جبران شکستش در یمن است.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد اسرائیل با تمام موسسات سیاسی و نظامی‌اش از غافلگیرکننده‌ها و موشک‌های مقاومت به لرزه افتاده، ولی از ارتش‌های کشور عربی حاشیه خلیج فارس ترسی ندارد.

وی پرسید: چه کسی اسرائیل را از حمله و جنگ بازداشته است؟ توفان قاطعیت(جنگ افروزی عربستان در یمن) و غیره یا قدرت و معادلات مقاومت؟ اسرائیل از ارتش‌های رعد شمال(اشاره به رزمایش نظامیان سعودی و چند کشور همسو با سعودی‌ها در منطقه حفرالباطن عربستان) استقبال کرد،‌زیرا آنها خطری برای اسرائیل ندارند، ولی از هر خانه و مرد و زن و کودک در لبنان وحشت دارد، همین افتخار برای ملت مقاومت کافی است، چرا که آنها شریف‌ترین مردم هستند، آنها اسرائیل را ترسانده‌‌اند و همین عار و ننگ برای عربیتی کافی است که اسرائیل از آن تمجید می‌کند.

شیخ قاووق تصریح کرد آیا عربیتی که کرامت در آن جایی نداشته باشد، معنا و ارزشی دارد؟ اگر مقاومت و پیروزی‌هایش نبود، هیچ کرامتی برای عربیت باقی نمی‌ماند.ما با خون شهیدان از باقی‌مانده کرامت اعراب حمایت کردیم، ولی اجماع عربی در مقابل سیل خون و جنایاتی که رژیم سعودی در یمن مرتکب می‌شود، کجا قرار دارد؟ این اجماع ادعایی خون یمنی‌ها را می‌ریزد و این جنایات لکه ننگی بر جبین عربیت و همه انسانیت است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد حجم جنایات سعودی در یمن به چندین برابر جنایات اسرائیل در جنگ جولای ۲۰۰۶ رسیده است و تنها در جنایت سعودی در بازار الخمیس یمن، حدود ۱۴۰ نفر شهید شدند و اعراب همچنان ساکت هستند، تجاوز سعودی به یمن تا کی ادامه خواهد یافت؟ آنها خود را در باتلاق و بن بست قرار دادند، زیرا یک سال از این تجاوز گذشته و هیچ یک از اهدافشان محقق نشده است، صنعاء سقوط نکرد و اراده ملت یمن در هم شکسته نشد، آنها خود را در باتلاق انداختند و می‌خواهند حزب‌الله و سخنرانی‌های جناب سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله را سرزنش کنند.

شیخ قاووق پرسید آیا هدف سعودی از حمله به حزب الله و توصیف آن به عنوان تروریستی، شکست سعودی در یمن را جبران خواهد کرد؟ آیا این تصمیمات(ضد حزب الله، سعودی را از باتلاق یمن خارج خواهد کرد؟

وی تاکید کرد رژیم سعودی امروز فقط محصول ناامیدی و شکست را در یمن،‌عراق، سوریه،‌بحرین و لبنان برداشت می‌کند و این رژیم به دنبال شیوه‌ای برای جبران این شکست است، ولی پس از تصمیماتی که علیه حزب الله اتخاذ کرد، حزب الله راه خود را به سوی پیروزی‌ها بدون توجه به تصمیمات و تهدیدهای سعودی تکمیل می‌کند.

شیخ قاووق خاطر نشان کرد حزب الله امروز در بهترین شرایط و روزهای خود قرار دارد و قدرت و توانمندی‌ اش پس از ورود به سوریه چه در زمینه سیاسی، یا نظامی یا مردمی افزایش یافته است و این مسئله سبب افزایش ناامیدی و سرخوردگی سعودی‌ها شده است.