پنجمین دوره بین‌المللی شیعه شناسی با مشارکت استادان و پژوهشگرانی از ۱۳ کشور جهان، از ۳۰مردادماه لغایت ۵ شهریور، در دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی برگزاری می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ پنجمین دوره بین‌المللی کوتاه‌ مدت شیعه شناسی با شرکت استادان و پژوهشگرانی از سیزده کشور از ساعت نه صبح روز دوشنبه ۳۰ مرداد در دانشگاه ادیان و مذاهب قم افتتاح می‌شود.

این گزارش می افزاید، با شرکت پژوهشگرانی از چندین کشور اروپایی، امریکا و آسیایی پنجمین دوره بین‌المللی کوتاه‌مدت شیعه شناسی این دانشگاه از صبح روز دوشنبه ۳۰ مرداد تا ۵ شهریور ۹۶ آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد یافت.

در این دوره تخصصی بین‌المللی مهم‌ترین سرفصل‌های تاریخی و اعتقادی تشیع از جمله تاریخ شکل‌گیری، پیدایش و فرق تشیع، تشیع و ایران معاصر،‌ منابع تفکر شیعی، دکترین مهدویت، امامت، آیین های عزاداری و سرور، ادعیه و زیارات، اخلاق شیعی، اندیشه سیاسی تشیع،‌ اجتهاد و فتوا، و نیز تشیع و زنان، شیعه و گفتگو و دکترین سیاسی تشیع موردبررسی قرار خواهد گرفت.

در این دوره بین‌المللی اساتیدی چون پروفسور کورت ریچاردسون: دانشگاه تورنتو، کانادا، دکتر ورا میرونوا: دانشگاه هاروارد، آمریکا، دکتر آلنا کولینیچ: دانشگاه لندن، دکتر فرنز وینتر: دانشگاه گراتز اتریش، پروفسور فیلیز کارتال: موسسه مطالعات خاورمیانه، ترکیه، پروفسور چارلز رمزی: کالج مسیحی فورمان پاکستان، آمریکا، دکتر ادیث زانتو: دانشگاه آمریکایی سلیمانیه، عراق، دکتر خاویر گوئریو: دانشگاه فرانسیسکو ویکتوریا، اسپانیا، دکتر کامران احمد: دانشگاه وسترن، کانادا، مشارکت خواهند داشت.

لازم به ذکر است: شرکت کنندگان در این دوره، ساعت ۱۹ روز افتتاحیه، با حضور در دفتر حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با وی دیدار خواهند داشت.