جانشین سابق رئیس موساد با اشاره به اینکه اسرائیل در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دوستان و همپیمانان زیادی دارد، تاکید کرد که روابط با شخصیت‌های سعودی از دهه ۶۰ شروع شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه روزنامه اینترنتی رأی الیوم، «مناحیم ناحیک نفوت» جانشین سابق رئیس موساد، رئیس شعبه «تفیل» (روابط غیر رسمی با کشورهای عربی و خارجی که روابط رسمی با اسرائیل ندارند)، در مورد روابط اسرائیل با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: این روابط مربوط به چندین دهه گذشته است.

نفوت که این سخنان را در مصاحبه با شبکه دوم رژیم صهیونیستی مطرح کرد، با اشاره به موضع ریاض در قبال اسرائیل، گفت: اسرائیل در عربستان دوستان و شرکای زیادی دارد و آنها به ما به عنوان یک دشمن نگاه نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۹۵۹ به شعبه تفیل موساد پیوسته است، افزود: ورود به این شعبه به من این امکان را داد تا به تعداد زیادی از کشورهای عربی به ویژه در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس وارد شوم و در این کشورها تعداد زیادی دوست و شریک پیدا کنم.

نفوت در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا سعودی‌ها دشمن اسرائیل هستند یا خیر، تاکید کرد: آنها دوستان ما هستند و روابطه با ما را به خوبی ارزیابی می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: تصور موجود در بین ما این است که کشورهای عربی قصد دارند تا اسرائیل را نابود کنند، در حالی که این تصور نادرست است و امروز وجود ندارد.