مراسم یادبود «امین محمد آل هانی» ملقب به شهید قرآن در شهرک «جارودیه» واقع در استان شیعه‌ نشین قطیف عربستان برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم یادبود «امین محمد آل هانی» ملقب به شهید قرآن که ماه رمضان امسال به دست دژخیمان رژیم سعودی به شهادت رسید، در شهرک «جارودیه» واقع در استان شیعه‌نشین قطیف عربستان برگزار شد.
این مراسم با همکاری شورای قاریان منطقه شیعه‌نشین عربستان و شورای قرآنی مشترک قطیف و دمام در مصلای آرامگاه شهرک «جارودیه» واقع در استان شیعه‌نشین قطیف در شرق عربستان برگزار شد و فرزندان و خانواده شهید، جمعی از فرهیختگان و قاریان منطقه «الشرقیه» و حدود ۲۰۰ شخصیت از مناطق مختلف در مراسم مذکور حضور داشتند.
این مراسم با تلاوت «مهدی البوری»، از قاریان بین‌المللی قرآن آغاز شد و در ادامه «حسین الابیض»، از قاریان قرآن، «محمد السلیمان»، از مداحان اهل بیت(ع) و «سعید العویشیر» از شاعران منطقه به قرائت قرآن و مرثیه‌سرایی پرداختند.
«حبیب جبران»، در پایان این مراسم بیانیه شورای مشترک قرآنی قطیف و دمام را قرائت کرد.
«احمد آل هانی»، فرزند شهید «امین محمد آل هانی»، در سخنانی ضمن قدردانی از کمیته برگزارکننده این مراسم تصریح کرد: «شما بهترین آرامش در تحمل مصیبتی هستید که بر ما وارد شده است».
«حسین اعبادی»، مسئول برگزاری مراسم نیز با بیان این که شهید قرآن بر گردن همه ما حق دارد، گفت: «بزرگداشت نام و یاد چنین شهیدی که برای ما به منزله چراغ راه و نوری فروزنده بود، واجب است».
وی با اشاره به این که شهید آل هانی محبت، برادری، خدمت و همکاری را در میان مردم منطقه ایجاد کرده بود، گفت: «شهید قرآن در خدمت به جامعه و قرآن کریم پیشرو و مانند چراغی در اطراف خود پرتو افشانی می‌کرد و خداوند نیز با شهادت و سعادت به زندگی وی پایان داد».
یادآور می‌شود، امین آل هانی، سوم تیرماه در آخرین روز‌های ماه رمضان قربانی جنایت‌های آل سعود شد و نیروهای عربستان وی را که در حال بازگشت از یکی از مجالس قرآنی استان شیعه‌نشین قطیف بود، در مقابل ایست بازرسی الناصره به رگبار گلوله بستند و وی را در حالی که زنده در خودرو می‌سوخت و به دلیل جراحت قادر به خارج‌شدن از ماشین نبود، رها کردند.
این مسئله منجر به سوختن پیکر و در نهایت شهادت وی شد، به طوری که به طور مستقیم امکان شناسایی او وجود نداشت.