مرکز شیعیان اسپانیا با انتشار بیانیه ای حملات تروریستی هفته گذشته شهر بارسلون در اسپانیا را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ مرکز شیعیان آل البیت اسپانیا با انتشار بیانیه ای حملات تروریستی پنجشنبه شب بارسلون که منجر به کشته شدن دست کم ۱۴ نفر شد را محکوم کرد.

در متن این بیانیه که از سوی «موسی‌ الاعسم» رییس این موسسه منتشره شد آمده است: مرکز آل البیت اسپانیا، حملات تروریستی رخ داده در بارسلون، شهری که بیانگر یک جامعه باز و سازگار است را به شدت محکوم می کند و خواهان همدلی با خانواده های کشته شدگان و مجروحان است.

این بیانیه ادامه می‌ دهد: حمله تروریستی هنگامی رخ داد که هزاران نفر به طور آرام در حال قدم زدن در لاس رامبلاس بارسلون که یک خیابان پر رفت و آمد توریستی است بودند و هدف آن، آسیب رساندن به بالاترین تعداد ممکن افراد از همه ملیت ها بود.

بیانیه می‌ افزاید: از سوی این مرکز ما بر تکلیف خودمان برای ترویج گفت و گوی مسالمت آمیز با هدف شناختن بهتر و محدود کردن هر نوع از اشکال افراطی گری تاکید می‌ کنیم.

این موسسه افزود: تعهد ما در این تکلیف بدون تردید شامل همه به ویژه نهادهای اسلامی اسپانیا و اروپا، دولت ها و انجمن ها با اهداف اجتماعی می‌ شود و به همین دلیل می‌ توانند بر حمایت و همکاری ما در مبارزه علیه تروریسم که بر جوامع ما تاثیر می‌ گذارد، حساب کنند.