یکی از روحانیان مدافع حقوق بشر بحرین، پخش مکالمه میان شیخ علی سلمان و نخست وزیر سابق قطر در تلویزیون بحرین را دلیلی بر بی گناهی شیخ علی سلمان دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام میثم السلمان مسؤول آزادی های دینی دیده بان حقوق بشر بحرین اقدام دولت در پخش مکالمه میان شیخ علی سلمان و نخست وزیر سابق قطر را به ضرر دولت خواند و گفت: باید برای دولت بحرین دست زد زیرا دلیل قاطعی ارائه کرد که نشان می دهد شیخ علی سلمان در راستای جلوگیری از ریخته شدن خون ملت تلاش می کند.

وی افزود: بنده تا آخرین نفس از این اقدام دولت و تلویزیون بحرین تشکر می کنم زیرا به جهانیان ثابت کردند که شیخ علی سلمان تا آخرین لحظه و پس از ورود نیروهای نظامی سپر جزیره در راستای جلوگیری از ریخته شدن خون مردم تلاش کرده و به دنبال گفت وگو جهت حل بحران بود.

این روحانی بحرینی خطاب به مقامات این کشور اظهار داشت: شما به جای اینکه به میز مذاکره آمده و با معارضان گفت وگو کنید بر زبان خون و قتل و سرکوب پافشاری کردید.

گفتنی است تلویزیون بحرین محتوای تماس تلفنی افشا شده حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر را با علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین پخش کرد.

بحرین که مدتی است روابطش با قطر تیره شده و دوحه را به دخالت در امور داخلی خود متهم می‌کند، مدعی شده تماس تلفنی طرفین درخصوص گفت‌وگو و کمک قطر به سلمان در برگزاری دیدارهایی با جفری ولتمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه بوده است.

تلویزیون بحرین، بن جاسم را متهم کرده به اینکه از مخالفان بحرینی خواسته تظاهرات سال ۲۰۱۱ را متوقف نکنند و معتقد است که قطر با تظاهرکنندگان هماهنگی‌هایی را درخصوص ایجاد طرحی برای حمایت از مخالفان بحرینی صورت داده است.

تلویزیون بحرین مدعی شد که قطر به دنبال ایجاد دولت انتقالی در بحرین طی دو ماه بوده است.