شبکه‌ تلویزیونی «ایان تی‌ وی» قرقیزستان که بیشترین بیننده را در میان اقشار مذهبی این کشور دارد با آموزش اصول و مبانی اسلام حقیقی به جوانان با افراط‌ گرایی مقابله می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ شبکه‌ تلویزیونی «ایان تی‌وی» (Ayan TV) قرقیزستان که بیشترین بیننده را در میان اقشار مذهبی این کشور دارد با آموزش اصول و مبانی اسلام حقیقی به جوانان با افراط‌گرایی مقابله می‌کند.

«ژودار سفربایوف»، مدیر شبکه ایان تی‌وی در این باره گفت: این شبکه یک شبکه اسلامی نیست؛ بلکه یک شبکه تلویزیونی است که برنامه‌هایش طبق اصول و ارزش‌های اسلام حقیقی تولید و ارائه می‌شود.

وی افزود:‌ بخشی از مأموریت این شبکه مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی است.

سفربایوف با اشاره به اینکه برای تهیه برنامه‌های شبکه از سرمایه‌گذاری خارجی استفاده نشده است، گفت: بیشتر هزینه‌های این شبکه توسط برادر تاجرش و نیز از طریق تبلیغات و آگهی‌ها تأمین می‌شود.

علاقمندی به برنامه‌های اسلامی در شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های اجتماعی در بین مردم قرقیزستان افزایش یافته است و در سال‌های اخیر ترس از افراط‌گرایی باعث شده است تهیه‌کنندگان برنامه‌های تلویزیونی تلاش کنند برنامه‌هایی در راستای آموزش اسلام حقیقی و جلوگیری از تروریسم و افراط‌گرایی فعالیت داشته باشند.

طبق آمار رسمی حدود ۶۰۰ نفر از شهروندان قرقیزستان در طول سال‌های اخیر به داعش پیوسته‌اند.