مشاور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اجرای طرح تعویض قرآن‌های مستعمل با قرآن‌های نو، از توزیع ۱۳۰ هزار جلد قرآن کریم در بین مساجد استان تهران خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام حمید مشهدی آقایی مشاور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد  با اشاره به اجرای طرح تعویض قرآن‌های مستعمل و فرسوده با قرآن‌های نو اظهار داشت: ما در چند سال اخیر به منظور تجهیز مساجد استان تهران برای برگزاری برنامه‌های قرآنی اقدام به برگزاری این طرح کرده‌ایم.

وی از تعویض ١٣٠ هزار جلد قرآن کهنه با قرآن‌ نو در تهران خبر داد و گفت: با اجرای طرح نهضت قرآنی مساجد، فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های قرائت، حفظ و تفسیر قرآن بیش از گذشته پیگیری می‌شود بر همین اساس ما سعی داریم قرآن‌ها نو را با حمایت خیران و متولیان مساجد در اختیار اهالی مسجد قرار دهیم.

حجت‌الاسلام مشهدی آقایی به ایجاد قطب تفسیر در مساجد اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری ائمه جماعت و ساماندهی ظرفیت‌های موجود در مساجد، در امر تفسیر قرآن رشد قابل توجهی داشته باشیم.

مشاور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد از تلاش برای ایجاد نهضت تفسیر در مساجد خبر داد و گفت: هم‌اکنون برخی مساجد تهران به صورت پراکنده اقدام به برنامه‌ریزی برای برپایی جلسات تفسیر قرآن کریم کرده‌اند اما ما سعی داریم تعداد این مساجد را به ١٠٠ مسجد برسانیم و با اعلام اسامی مساجد و آدرس آن‌ها علاقه‌مندان به تفسیر قرآن را به حضور در این برنامه‌ها تشویق کنیم.