اقامه واقعی نمازباعث می شود یک کاربر مومن و معتقد با ورود به دنیای دیجیتال، از آسیب های این فضا در امان باشد و با امنیت کامل هم بهره ببرد و هم به دیگران بهره برساند.

به گزارش پرس شیعه، مطلب زیر یادداشتی از مسعود دریس، مدیریت فضای مجازی ستاد اقامه نماز  با عنوان «نماز و فضای مجازی؛چیستی، چرایی، چگونگی» است که در ادامه می آید؛

امروزه اهمیت فضای مجازی و گستردگی آن در ابعاد مختلف حیات بشری بر کسی پوشیده نیست. آمار ظریب نفوذ اینترنت و میزان استفاده کاربران از این محیط، حقیقتی انکار نا پذیر است. دامنه تاثیر گذاری و تاثیر پذیری در عرصه های گوناگون سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … از طرفی و شتاب فزاینده  فن آوری های نوین عصر ارتباطات از سوی دیگر باعث شده تا حاکمان، اندیشمندان و نخبگان جوامع برای برخورد عالمانه و هوشمندانه با این پدیده، چاره جویی نمایند و به منظور فرهنگ سازی در بطن جامعه، تهدید ها- فرصت ها و آسیب های پیش روی کاربران را به شکل مدیریت شده ای برنامه ریزی نمایند. بی شک عدم شناخت کاربران اینترنتی و پایین بودن سطح آگاهی افراد در مواجه با آفات و چالش های فضای دیجیتال، باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد گشت. امروزه حتی جوامع صنعتی و پیشرفته هم از گزند آسیب های فضای مجازی در امان نبوده و همه روزه شاهد بروز حوادث گوناگون و حتی جرایم سایبری و حمله های سایبری مخرب و ویرانگر در اقصی نقاط جهان هستیم.

با توجه به اهمیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و میزان نفوذ و تاثیر آن بر آحاد جامعه و اینکه می توان از این بستر، حرف حقی را به سرعت به افراد زیادی در جهان منتشر ساخت و در عرصه تبلیغ مفاهیم ارزشی، آموزنده، آگاهی بخش، بصیرت آفرین می توان به نحو شایسته و بایسته ایی بهره برد، ما را بر آن داشت تا در سال جاری با تمرکز بر فرهنگ نورانی نماز و تبلیغ-ترویج-توسعه و تعمیق فرهنگ نورانی، انسان ساز، مکتب ساز و هویت آفرین، بتوانیم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی نسبت به تحقق اهداف عالیه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم. همانطور که مستحضرید نخستین ثمره حکومت صالحان اقامه نماز بوده و ما بایستی با تمام توان در خصوص تولید محتوای فاخر، ارزنده ، تاثیرگذار و قابل استفاده همگان را در قالب های متنوع و جذاب را پس از تهیه و تولید در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توزیع و منتشر نموده و کاربران را با اهمیت، ضرورت، فلسفه و آثار و برکات این فریضه ی استثنایی، آشنا نمائیم. قطعاً خیلی از علاقمندان به نماز این نور چشم پیامبر رحمت و معراج مومنین و کلید بهشت، در این بستر حضور فعال دارند و می توانند در تحقق این مهم ما را یاری رسانده و در تولید و نشر محتوای نمازی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در کنار ما باشند.

اقامه واقعی نمازباعث می شود یک کاربر مومن و معتقد با ورود به دنیای دیجیتال، از آسیب های این فضا در امان باشد و با امنیت کامل هم بهره ببرد و هم به دیگران بهره برساند. یکی از عواملی که می تواند باعث بهره وری و افزایش کارامدی آنان در فضای سایبری گردد، اهتمام به نماز می باشد.مقام معظم رهبری دامت برکاته در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز این مطالبه را از عموم مردم و مسولان داشتند که نماز را “بشناسیم و بشناسانیم” برای تحقق منویات امام المسلمین در فضای مجازی بایستی اقدام مجاهدانه کرد و با خلوص نیت جهت نصرت دین خدا که نماز ستون این دین برشمرده شده است، ورود کرد و به عنوان یک افسر جنگ نرم به مقابله و مواجه ی هوشمندانه با دشمنان دین خدا پرداخت. امروزه تعدد و تنوع مکاتب الحادی و مادی و ضد دینی از سویی و کثرت شبهات دینی در موضوعات مختلف مخصوصاً نماز از سوی دیگر، باعث بروز ناهنجاری های فراوانی مخصوصاً برای قشر جوان ما شده است. لذا از همه  افرادی که دارای دغدغه ی دینی هستند و دلشان برای آینده ی جوانان و نوجوانان این مرز و بوم می تپد و خواهان تربیت نسلی متدین و اقامه کننده نماز می باشند، دعوت بعمل می آید تا با شناخت وظیفه و عمل به آن ستاد اقامه نماز را در این خصوص یاری رسانده و در سالم سازی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با انتشار نورنماز کوشا باشند و تلاش مجاهدانه نمایند.

اگر امروز اقدام شایسته و بایسته را انجام ندهیم یقیناً فردا دیر خواهد بود. و همه ما در مقابل خداوند که صاحب اصلی نماز است مسئولیم و روز قیامت باید به عنوان اولین پرسش، پاسخگوی خدای سبحان باشیم.پس تا از نعمت حیات و امکانات مختلف و دانش کافی برخورداریم، نیت قرب و خالصانه کرده و برای تبلیغ و ترویج نماز در فضای مجازی و شبکه ی اجتماعی اقدام عاجلی را برنامه ریزی نمائیم. باشد که ذخیره و توشه ایی برای آخرت خود برداشته و در دنیا و آخرت نزد پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله و اهل بیت طاهرینش علیهم السلام سربلند و روسفید بوده باشیم.