رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با رقابت شرکت کنندکان ونخبگان قرآنی سراسر کشور و رقابت در بیش از ۱۰ رشته برگزار خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مرکز  امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در باره  تمهیدات انجام شده برای برگزاری هر چه بهتر چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان آذربایجان غربی، گفت: ستاد معین به ریاست استاندار و ستاد اجرایی مسابقات به ریاست مدیرکل اوقاف استان تشکیل واز مدتها پیش با تشکیل کمیته های مختلف در حال فعالیت هستند.

حسینی با اشاره  به برنامه های مراسم افتتاحیه این مسابقات در روز شنبه ۱۱ شهریور ماه در حسینیه ثارالله ارومیه گفت :این مراسم صبح روز شنبه ۱۱ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور جامعه قرآنی ، مدیران ومسئولان  ونمایندگان مجلس ، متسابقین وشرکت کنندگان این دوره از مسابقات آغاز خواهد شد .

 وی ادامه داد : برنامه های این مسابقات با مسابقات تواشیح آعاز و با رقابت شرکت کنندگان  در  رشته  حفظ ادامه می یابد .مسابقات خواهران هم از روز یکشنبه ۱۹  شهریور ماه آغاز وبا رقابت بانوان در رشته ترتیل ادامه خواهد یافت .

وی با اشاره به اینکه بخشی از تیم کارگردانی چند روزی است که برای آماده‌سازی فضا در ارومیه حضور دارند، گفت: خود ما و اعضای ستاد راهبری هم چندین بار در استان حضور پیدا کرده‌ایم، در بخش مدعوین، تبلیغات، اطلاع‌رسانی، فضاسازی و آماده‌سازی اماکن اسکان و برگزاری، کارها صورت گرفته است و آماده برگزاری مسابقات از ۱۱ شهریورماه هستیم.

حسینی با تاکید بر اینکه امسال از ماه‌ها قبل جلسات حجیمی را برای تعیین کنداکتورها و برنامه‌های دقیق افتتاحیه و اختتامیه تهیه کرده‌ایم، افزود: در سال‌های قبل این اقدامات دیر انجام می‌شد اما امسال جلسات فشرده شبانه‌روزی را با تیم کارگردانی برگزار کردیم و توقعات و انتظاراتمان را به آنها گفته‌ایم تا مسیر سال گذشته تکمیل شود و فضای بهتری را شاهد باشیم.

 رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به تمهیدات رسانه‌ای این دوره از مسابقات گفت: تا قبل از سال گذشته، مسابقات در حد افتتاحیه و اختتامیه انعکاس رسانه‌ای داشت، اما از سال گذشته در هر سه نوبت صبح‌، عصر و شب مسابقات به طور کامل از شبکه قرآن ومعارف  پخش شد و شاهد بودیم که مسابقات رسانه‌ای‌تر شده است.

 وی ادامه داد : برنامه های این مسابقات با مسابقات  دررشته  تواشیح آعاز و با رقابت شرکت کنندگان  در رشته حفظ برادران ادامه می یابد .

حسینی ادامه داد : مسابقات خواهران هم از روز یکشنبه ۱۹  شهریور ماه آغاز وبا رقابت بانوان در رشته ترتیل ادامه خواهد یافت .