غرفه ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه بیست‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن با حضور مقامات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، یکم شهریورماه ۱۳۹۶ افتتاح شد.

به گزارش پرس شیعه، سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، با معرفی ۸۰ عنوان کتاب تألیفی برگزیده خود در زمینه ­های اقتصاد، الهیات، باستان‌شناسی، تاریخ، حقوق، زبان‌شناسی، ادبیات فارسی، جغرافیا، علوم ‌تربیتی، علوم سیاسی، علوم انسانی و اسلامی، اطلاعات و دانش‌شناسی و هنر، در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن حضور دارد.

احمد احمدی، رئیس سازمان «سمت» که در این نمایشگاه حضور دارد، در این‌باره گفت: «سازمان «سمت» بسیار خرسند است که موفق شده با منتخبی از کتاب‌های برگزیده خود در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن شرکت کند و این فرصت را داشته باشد که ضمن معرفی خود به جامعه علمی و دانشگاهی جمهوری خلق چین، تجارب ارزنده مردم و نخبگان چینی را در تألیف، ترجمه و نشر کتاب، با خود به جمهوری اسلامی ایران به ارمغان ببرد».

کتاب «ره‌آورد سمت» به زبان چینی که به معرفی سازمان «سمت» و کتاب­های عرضه شده در این نمایشگاه اختصاص دارد نیز به همراه ارائه تصاویر زیبایی از شهرهای کشورمان و اطلاعات مفید ایران‌شناسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب چین با شعار «ایران، رؤیای رنگین جاده ابریشم»، بیش از ۲ هزار ناشر از ۸۶ کشور جهان در هفت سالن مجزا حضور دارند که به مدت پنج روز در مرکز بین‌المللی نمایشگاهی شهر پکن، محصولات فرهنگی خود را عرضه می‌کنند.