فرمانده نیروی دریایی ارتش و هیئت همراه در نخستین روز سمپوزیوم امنیت دریایی که در کشور اندونزی در حال برگزاری است شرکت کردند.

به گزارشپرس شیعه به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش پس از استقبال سفیر کشورمان و مقامات نیروی دریایی اندونزی در نخستین روز سمپوزیوم امنیت دریایی که در کشور اندونزی در حال برگزاری است شرکت کرد.

بنا بر این گزارش، سومین سمپوزیوم امنیت دریایی با موضوع «همکاری دریایی برای انتظام خوب در دریا» به مدت ۳ روز در بالی اندونزی برگزار می شود.

بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده توسط نیروی دریایی کشور اندونزی؛ مادام رتنو مرسودی وزیر امور خارجه این کشور سخنران ویژه افتتاحیه سومین سمپوزیوم امنیت دریایی بود. همچنین دریاسالار والدمیر ایوانوویچ کرلو فرمانده نیروی دریایی روسیه طی سخنانی به ارائه مطالبی پیرامون رویه انتظام بین المللی در دریا پرداخت.

خاطر نشان می سازد، موضوع مباحث مطرح شده در روز نخست؛ «توسعه همکاری چند جانبه در حمایت از انتظام خوب در دریا با تأکید بر توجه به تهدیدات امنیت دریایی مدرن» بود که سخنرانان مختلف به آن پرداختند.

گفتنی است، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در همین راستا و بمنظور شرکت در سومین سمپوزیوم امنیت دریایی روز گذشته به کشور اندونزی وارد شد.

در این سفر امیر دریادار دوم حسین خانزادی معاون طرح و برنامه نداجا و امیر دریادار دوم رضا عباسی فرمانده منطقه دوم دریایی ارتش فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را همراهی می کنند.