گردان های حزب الله عراق با اعلام اینکه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور برای پشتیبانی از داعش است، بر مقاومت در برابر این نیروها تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، گردان های حزب الله عراق با بیان اینکه آمریکا نیروهای خود را به منظور حفظ آخرین رمق های گروه داعش به عراق ارسال کرده است، بر مقاومت در مقابل نظامیان آمریکایی تاکید کرد.

گردان های حزب الله عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: داعش دست پرورده آمریکاست و نفس های آخر خود را می کشد به همین دلیل آمریکایی ها نظامیان خود را وارد صحنه کرده اند تا به این ترتیب آخرین رمق های آن را که دچار مرگ بالینی شده است، حفظ کنند. آمریکا می خواهد از طریق اظهارات مسئولان سفارت خود در بغداد در پشتیبانی از یک طرف در برابر طرف دیگر و حضور اساسی در جمع فرماندهی عملیات مشترک بیش از پیش در امور عراق دخالت کند.

این بیانیه می افزاید: ما با نیروها و تجهیزاتی که در اختیار داشتیم اشغالگران آمریکایی را شکست دادیم و امروز امکانات ما ده ها برابر شده است. آثار نابودی خودروهای نظامی آنها همچنان در خیابان های عراق موجود است و نظامیان معلول این کشور همچنان در بیمارستان ها دچار رنج و درد هستند.

گردان های حزب الله عراق در بیانیه خود آورده است: نظامیان آمریکا باید بدانند که خودروهای نظامی، تجهیزات و امکانات فناوری آنها هرچقدر که هم باشد گریبانگیر آنها خواهد شد و در داخل آنها خواهند سوخت.

لازم به ذکر است که ارتش آمریکا روز یکشنبه از حضور جمعی از تفنگداران دریایی خود در عراق خبر داده و مدعی شد این نیروها به منظور حمایت از تلاش های ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق مستقر هستند.