وکیل صلاح عبدالسلام، از مظنونان حملات پاریس می گوید قصد دارد دادستان پاریس را به دلیل نقض تعهد حقوقی حفظ اسرار تحت پیگرد قرار دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، فرانسوا مولن، دادستان پاریس در یک کنفرانس خبری با اشاره به اعترافات عبدالسلام گفت که او اعتراف کرده که می خواسته خود را در حملات پاریس منفجر کند ولی تغییر عقیده داده است.

اما وکیل بلژیکی عبدالسلام در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی بلژیک گفت که اظهارات دادستان پاریس نقض تعهد حقوقی است و من نمی توانم بدون چالش از آن صرفنظر کنم.

در پی دستگیری عبدالسلام، فرانسه بر شمار نیروهای خود در اطراف مرزهای این کشور افزوده است.

همزمان دیدیه ریندرز وزیر خارجه بلژیک گفته است که عبدالسلام پیش از دستگیری برای حملاتی در بروکسل آماده می شد.

او پس از بازداشت روز جمعه در بلژیک تحت بازجویی است.

ریندرز در یک مجمع سیاستگذاری گفت که مقدار زیادی سلاح و یک شبکه تروریستی تازه در شهر کشف شده است.

وی به اطلاعاتی اشاره کرد که پس از بازداشت عبدالسلام به دست آمده است.

ریندرز در نشست صندوق مارشال ایالات متحده در آلمان گفت: عبدالسلام آماده بود حمله تازه ای را در بروکسل از سرگیرد. و این احتمالا واقعیت است چون سلاح های زیاد، سلاح های سنگین، را در جریان تحقیقات اولیه یافته ایم و یک شبکه تازه در اطراف او در بروکسل کشف کرده ایم.

وزیر خارجه بلژیک گفت که شمار مظنونان از زمان حملات نوامبر به شدت افزایش یافته است: درحال حاضر بیش از ۳۰ نفر که در حملات تروریستی در پاریس دست داشته اند را یافته ایم، اما مطمئن هستیم که دیگرانی هم هستند.

حدود چهار ماه پیش در رشته حملاتی که گروه داعش مسئولیت آنها را به عهده گرفت، ۱۳۰ نفر در پاریس کشته و ده ها نفر دیگر مجروح شدند. پس از آن چند تن از مظنونان حملات پاریس در بروکسل دستگیر شدند.

صالح عبدالسلام بعد از حملات پاریس مدت ۴ ماه مخفی بود، اما سرانجام هفته پیش در بروکسل بلژِیک دستگیر شد.