فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه لبنان تاکید کرد که لبنان و اتحادیه اروپا منافع مشترکی در مبارزه با تروریسم در منطقه دارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه ال بی سی لبنان، «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه نشست خبری مشترکی را برگزار کردند.

جبران باسیل وزیر خارجه لبنان اظهار داشت که راه حل سیاسی تنها راهکاری است که راه را مقابل سوریه جدید هموار می کند. وی گفت: ما در خصوص اینکه گفتگو تنها راه حل بحران های منطقه است به توافق رسیدیم.

باسیل با اشاره به آوارگان سوری نیز گفت: ما با بحران اقتصادی مواجه هستیم اما برای بازگشت آوارگان به کشورشان متوسل به زور نمی شویم.

از سوی دیگر «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز تاکید کرد که اتحادیه اروپا از ثبات و امنیت لبنان حمایت کرده و برای رویارویی با چالش ها در کنار این کشور ایستاده است.

وی گفت: ما منافع مشترکی برای ازسرگیری مذاکرات صلح ژنو داریم. ما برای تحقق صلح در سوریه و ازسرگیری مذاکرات صلح این کشور تلاش می کنیم. لبنان و اتحادیه اروپا منافع مشترکی در مبارزه با تروریسم در منطقه دارند.