رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی‌ گفت: ‌همزمان با رونق اقتصادی درسال ۹۵ و توسعه خدمات، نظارت کمی و کیفی رگولاتوری، افزایش می یابد.

به گزارش پرس شیعه؛ دکتر عمیدیان در پاسخ به سوالی درخصوص رونق اقتصادی بیشتر در سال ۹۵ و تاثیر آن بر حوزه نظارت رگولاتوری، گفت: در سازمان تنظیم مقررات، علاوه براینکه بر توسعه پروانه ها نظارت داریم، بر توسعه خدمات براساس زمانبندی که در متن پروانه ها نیز تعهد شده است، نظارت داریم.

وی اظهارکرد:‌ در سال ۹۵ با افزایش کمی و کیفی خدمات جدید، نوآوری های جدید، سرویس های ارزش افزوده جدید، احتیاج به سرمایه گذاری داخلی و خارجی در قالب کنسرسیوم داخلی ایجاد می شود که باکمک به توسعه اقتصادی بخش ICT، رونق و شکوفایی با سرعت بیشتر را، به همراه دارد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی‌ افزود: امیدواریم در سال آینده ICT به عنوان پیشران توسعه بتواند مدنظر قرار گیرد و با توجه به علاقمندی بخش خصوصی برای حضور در حوزه ICT ، این مهم عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده، مشکلات سرمایه گذاری درگذشته رفع شود، افزود: امیدواریم با ارائه خدمات مناسب درحوزه ICT ، رونق اقتصادی و اشتغال زایی در کشور فراهم شود.

عمیدیان اظهار کرد: با اجرایی شدن برجام و توسعه زیرساختها در حوزه ICT ، بخش خصوصی می تواند سرویس و خدمات بهتری ارائه کند و با حضور صاحبان فناوری، سرمایه و تکنولوژی، توسعه با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص رضایت از عملکرد سازمان تنظیم مقررات در سال ۹۴ گفت: درصدد رفع عقب ماندگی ها هستیم و در بخش پوشش فرکانسی کشور، در موضوع نظارت، توسعه خدمات اینترنتی و خدمات همراه، رضایت نسبی حاصل و مشکلات کیفیت ارائه خدمات، به نسبت قبل بهبود یافته است.

وی به تشکیل کمیته نوروزی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور اپراتورها، طبق هر سال اشاره کرد و گفت: تمام تلاش ما آن است که در ایام نوروز بتوانیم نظارت بیشتری بر سرویس های ارائه شده داشته باشیم که در این زمینه با پلیس هماهنگی های لازم درنقاط آسیب پذیر انجام شده است تا احیانا درحین تصادفات خدمات اورژانسی و بهداشتی به موقع انجام شود.

عمیدیان اظهار کرد: به دنبال آن هستیم با نظارت درایام نوروز، در مکان های گردشگری، توریستی و زیارتی که ازدحام بیشتر است با پوشش نقاط آسیب پذیر ترافیک شدید ایجاد نشود و مردم بتوانند از ارتباطات کامل استفاده کنند.