جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی ها با ایجاد داعش و گروهی تروریستی و با بهره گیری از سرمایه های کشور های اسلامی و فریب مسلمانان به دنبال جلوگیری از شکل گیری قدرت کشورهای اسلامی هستند.

به گزارش پرس شیعه، امیر احمد رضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم آغاز دوره ۲۸ دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که صبح امروز برگزار شد با تبریک ایام عید قربان و غدیر گفت: دلیل دشمنی های آمریکا با انقلاب اسلامی و تحریک صدام برای جنگ تحمیلی ۸ ساله، مقابله با گسترش انقلاب اسلامی ایران به سایر کشور ها و وحدت شیعه و سنی است.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در طول سالهای بعد از انقلاب با روش های مختلف مانند حمله به افغانستان و عراق می خواستند به ایران وارد شوند اما قدرت بازدارندگی نظام اسلامی مانع این اهداف شد.

پوردستان اقدام دیگر دشمن برای تضعیف جهان اسلام را جنگ داخلی و تقسیم کشور های منطقه اعلام کرد و گفت: آمریکایی ها با ایجاد داعش و گروهی تروریستی و با بهره گیری از سرمایه های کشور های اسلامی و فریب مسلمانان به دنبال جلوگیری از شکل گیری قدرت کشورهای اسلامی هستند. تحریم و تهاجم فرهنگی از دیگر روش های دشمن برای تضعیف جهان اسلام است.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به بیانات فرمانده معظم کل قوا گفت: از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده کنید چراکه جنگ های امروز و آینده جنگ های دانش بنیان هستند و کشورهایی در آن موفق هستند که در مسائل علمی موفق باشند.

وی خطاب به دانشجویان گفت: توکل به خدا و ورزش را سر لوح کار خود قرار دهید تا بتوانید پیش رفت کنید و بدانید همیشه خداوند است که دست ما را می گیرد.

در  پایان این مراسم با حضور امیر پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش و امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش از امیر محمد باقر دانش آشتیانی تجلیل به عمل آمد.