رژیم صهیونیستی با واکنش نسبت به اظهارات فابیوس درباره به رسمیت شناختن دولت فلسطین گفت: این اظهارات فلسطینی‌ها را به عدم مشارکت در حل و فصل منازعات تشویق می‌کند.

به گزارش پرس شیعه، یک مقام صهیونیستی که نخواست نامش فاش شود، گفت: اظهارات وزیر خارجه فرانسه که هشدار داده است دولت فلسطینی را به رسمیت خواهد شناخت موجب شکست مذاکرات (فلسطینی ها و اسراییلی ها) خواهد شد.
لوران فابیوس روز جمعه در جشن تبریک سال نو میلادی به دیپلمات های فرانسوی گفته بود که پاریس طی هفته های آتی تلاش هایی را برای برگزاری یک نشست بین المللی با حضور مهمترین شخصیت ها از دو طرف درگیر در فلسطین اشغالی، آمریکا، اروپا و کشورهای عربی آغاز خواهد کرد.
وی هدف از این نشست را حمایت از اقدامات دیپلماتیک برای پایان منازعات دو طرف عنوان کرد و ضمن ابراز تاسف از ادامه شهرک سازی صیونیست ها تاکید کرد که اگر این اقدام نیز بی نتیجه بماند، ما باید با رسمیت شناختن دولت فلسطین به مسؤولیت خود عمل کنیم.
وی با یادآوری اظهاراتش در نوامبر ۲۰۱۴ که در آن به افق حل منازعات میان صهیونیست ها و فلسطینیان اشاره شده بود، گفت: همان زمان نیز مقرر شد که در صورت عدم حل و فصل منازعات، فرانسه دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد.
فابیوس تاکید کرد که امنیت اسرائیل “شرط مطلق” است، اما صلح بدون عدالت محقق نخواهد شد.