جنبش عصائب اهل العراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر دولت آمریکا نیروهای خود را فورا از عراق خارج نکند، ما با این نیروها همانند نیروهای اشغالگر تعامل می‌کنیم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، جنبش عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور را اشغالگری می‌داند و بر این اساس با این نیروها تعامل خواهد کرد.

این جنبش در بیانیه‌ای افزود اگر دولت آمریکا نیروهای خود را فورا از عراق خارج نکند، ما با این نیروها همانند نیروهای اشغالگر تعامل می کنیم و دولت آمریکا باید پیامدهای کامل این اقدام خود را بپذیرد.

عصائب اهل الحق عراق همچنین از ریاست جمهور ی این کشور خواست که وظایف خود در راستای حفظ تمامیت ارضی این کشور را انجام دهد.

این جنبش افزود که اشغالگران تلاشهای مشکوک خود را برای حضور مجدد در عراق به بهانه مبارزه با ساخته دستشان یعنی گروه تروریستی داعش از سر گرفته اند.

وزارت دفاع آمریکا حدود یک ماه و نیم قبل اعلام کرد که این کشور شمار نیروهای خود در عراق را به ۳۸۷۰ نیرو افزایش داده است.

این وزارتخانه هدف از این اقدام خود را “تقویت ماموریت های آموزشی و مشورت دهی به نیروهای عراقی در جنگ علیه گروه داعش” عنوان کرده است.

آخرین آماری که پنتاگون از تعداد نیروهایش در عراق پیشتر اعلام کرده بود، ۳۵۰۰ نیرو بود و این بدان معناست که آمریکا از آن زمان تاکنون ۳۷۰ نیروی دیگر به عراق اعزام کرده است.

اعلام افزایش این نیروها درپی تصمیم دولت آمریکا در پاییز گذشته برای تقویت عملیات ویژه خود در عراق و سوریه مطرح شد.

دولت عراق و گروههای مختلف سیاسی و حزبی بارها تاکید کرده اند که برای مبارزه با گروه تروریستی داعش نیاز به حضور زمینی نیروهای بیگانه ندارند.