رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو نشست امروز این هیئت با فرستاده ویژه سازمان ملل به این کشور را نشستی مهم توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار جعفری رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات سوری سوری در ژنو بعد از دیدار با دی میستورا در نشستی خبری گفت: نشست مهمی با استفان دی‌میستور فرستاده ویژه سازمان ملل داشتیم و در این نشست به صورت عمیق به مسائلی مانند مبارزه با تروریسم که برای سوریه و همه جهان اولویت دارد پرداختیم.

وی افزود: ما خطرات حمایت برخی از دولتها که برخی از آنها عضو شورای امنیت نیز هستند از تروریسم، آموزش و صادرات آن به سوریه از طریق ترکیه را تشریح کردیم.

“مهما کانت التسمیات التی یتم خلالها تعریف المجموعات الإرهابیه النشطه فهذا لا یلغی واقع أنها جمیعها مجموعات إرهابیه”.

جعفری تاکید کرد: نامهای مختلفی که برای گروههای تروریستی فعال در سوریه انتخاب می شود این حقیقت را که همه آنها گروههای تروریستی هستند، از بین نمی برد.

بشار جعفری سپس این سؤال مهم را مطرح کرد که چرا معارضان مسلح معتدل در خاک فرانسه، انگلیس و آمریکا حضور ندارد که کشورهای دیگر از آنها حمایت کنند. چرا این تبعیض باید علیه ملت سوریه باشد.

رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو گفت: هنگامی که تروریسم در سوریه علیه مردم فعال است، معارضان معتدل یا گروههای جهادی نامیده می شود و تروریسم نامیده نمی‌شود، اما هنگامی که آنها به کشورهای خود بازگشتند، تروریسم نامیده می شوند و این فقط در سوریه است که به مزدور، مجاهد گفته می شود.

اولین دیدار نمایندگان دولت سوریه با دی‌میستورا و دستیارانش روز چهارشنبه گذشته در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد.

بشار جعفری بعد از نشست اول گفت: این نشست سازنده و مفید بود و ما به گامهای عملی که می‌تواند زمینه را برای موفقیت مذاکرات سوری ــ سوری بدون دخالت خارجی و پیش‌شرط فراهم کند، پرداختیم.

دومین دیدار نمایندگان دولت سوریه با دی‌میستورا نیز روز جمعه گذشته برگزار شد.

«بشار جعفری» رئیس هیئت نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات سوری ــ سوری در ژنو روز گذشته بعد از دیدار با دی‌میستورا گفت: نشست امروزمان خوب بود و ما بر عناصر اصلی حل بحران تمرکز کردیم.

وی در جمع خبرنگاران گفت: تأیید اصولی که ما آن را عناصر اصلی نامیدیم، به مذاکرات سوری ــ سوری جدی که به ساخت آینده کشورمان کمک می‌کند، منجر خواهد شد و این اصول زمینه را برای گفتگو بین سوری‌ها با رهبری سوریه و بدون دخالت خارجی یا پیش‌شرط فراهم می‌کند.