مصاحبه مفصل و طولانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با شبکه خبری المیادین از لحظاتی پیش آغاز شد و وی در ابتدای سخنان خود از مادران شهدای مقاومت و رزمندگانی که با رژیم صهیونیستی و جریان‌ های تکفیری می‌جنگند، تجلیل کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ مصاحبه شبکه المیادین با سید حسن نصرالله در حساس‌ترین و مهمترین شرایط منطقه‌ای انجام شده است.

تحولات منطقه‌ای از جمله پرونده رژیم صهیونیستی و اخبار مربوط به آماده شدن این رژیم برای ماجراجویی جدید علیه لبنان و واکنش حزب الله به آن،دلایل واقعی تشدید خصومت‌ورزی رژیم آل سعود با مقاومت لبنان، پرونده سوریه و تحولات مربوط به آن از جمله جزئیات خروج بخشی از نظامیان روسی از آن، استراتژی و دیدگاه محور مقاومت درباره سوریه و شخص بشار اسد رئیس جمهوری این کشور و تحولات لبنان مهمترین محورهای این مصاحبه طولانی و مفصل را تشکیل می‌دهد.

غسان بن جدو مدیر شبکه المیادین در ابتدای مصاحبه اختصاصی با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله به انجام این مصاحبه در شرایط حساس و مهم منطقه‌ای اشاره کرد. وی تاکید کرد حزب الله تنها گروه مقاوم و تنها گروه قدرتمند عرب است که در برابر رژیم صهیونیستی، بازدارندگی ایجاد کرده است.

بن جدو پیش از آغاز مصاحبه،‌مهمترین محورهای سئوالات خود از رهبر مقاومت لبنان را به طور خلاصه بیان کرد.

اولین بخش از مصاحبه سید حسن نصرالله به پرونده رژیم صهیونیستی اختصاص یافت و بن جدو اولین سئوال را چنین مطرح کرد: آیا اسرائیل برای جنگ جدید آماده می‌شود؟

نصرالله گفت پیش از پاسخ دادن به این سئوال، لازم می‌‌دانم به همه مادران به ویژه مادران شهیدان، مجروحان، اسیران و تمام سربازان و رزمندگان سلام و درود بفرستم و به آنها اعلام کنم که ما فرزندان شما هستیم و به شما نسل مادران مقاوم افتخار می‌کنیم و برای همه شما از خداوند عمر طولانی و سلامتی مسئلت می‌کنم.ما به این نسل از مادران افتخار می‌کنیم.

این مسئله طی روزهای اخیر در رسانه‌ها مطرح شده است،‌من جنگ اسرائیل حداقل در آینده نزدیک را بعید می‌دانم، داده‌ها، وقایع و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که جنگ اسرائیل در آینده نزدیک بعید است.

ادامه دارد…