علامه سید جواد الوداعی از روحانیون برجسته شیعه در بحرین درگذشت.

به گزارش پرس شیعه؛ امروز دوشنبه دوم فروردین ماه علامه سید جواد الوداعی از علمای برجسته شیعه در بحرین پس از سال ها تحمل رنج بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

علامه الوداعی از علمای سرشناسی بود که مدافع حقوق مردم بحرین بود و پای بسیاری از بیانیه های علمای بحرین بر ضد رژیم آل خلیفه را امضا کرد.

این عالم برجسته سال ۱۹۲۳ میلادی در شهرک “باربار” بحرین متولد شد و در سنین جوانی برای تحصیل علوم دینی به شهر نجف اشرف سفر کرد و بیش از بیست سال را در حوزه نجف به علم آموزی پرداخت.

علامه الوداعی در شهر نجف شاگرد مراجع بزرگی همچون آیت الله حکیم، آیت الله خوئی و آیت الله سید محمد باقر صدر بود و او پس از بازگشت به بحرین سال ها مسدولیت امامت جماعت مسجد “راس رمان” بحرین را بر عهده داشت.

این عالم برجسته به تقوا و ورع مشهور بود و بسیاری از مردم بحرین و طلبه های علوم دینی این کشور برای حل مشکلات دینی و اجتماعی خود به او مراجعه می کردند.

علامه الوداعی حتی در سال های آخر عمر خود هم در فعالیت های اجتماعی شرکت می کرد و در مراسم های عزای شهدای انقلاب بحرین حضور داشت و به دیدار اسرای آزاد شده از زندان های رژیم آل خلیفه می رفت.