شیخ الاسلام شهر گوآنجو چین در دیدار با رئیس مرکز ابحاث الاعتقادیه از جایگاه حضرت آیت الله سیستانی و نجف اشرف بسیار تعریف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد الحسون رئیس مرکز ابحاث الاعتقادیه در ادامه برنامه های بین المللی خود سفری ۱۰ روزه به کشور چین داشت.

رییس مرکز ابحاث الاعتقادیه در این سفر علاوه بر سخنرانی و پرسش و پاسخ مذهبی، از برخی مراکز علمی فرهنگی بازدید و با شخصیت های دینی دیدار کرد.

شیخ حسون در یادداشت های خود از این سفر تبلیغی نوشته است:

ظهر روز چهارشنبه ۱۹ اسفند به یکی از مساجد بزرگ در شهر گوآنجو رفتیم که به نام «صحابی ابی وقاص» بود. در خارج مسجد چاه آبی ۱۳۰۰ ساله و در طرف دیگر مقبره ای قدیمی وجود داشت.

همچنین با مشیخه الاسلام وائمه جمعه وجماعت این شهر دیدار کردم.
روز جمعه ۲۱ اسفند به دعوت شیخ عبد الله شیخ الاسلام شهر گوآنجو به همراه اعضای جمعیت اسلامی این شهر به دیدار وی رفتیم. در این جلسه درباره شیوه اعتدالی مکتب اهل بیت(ع) و تشیع و همچنین حوزه های علمیه و مراجع تقلید صحبت کردیم. شیخ عبدالله از جایگاه حضرت آیت الله سیستانی و نجف اشرف بسیار تعریف کرد.
یکی دیگر از اماکنی که حضور یافتم مسجد هاوبن بود که به دعوت امام جماعت مسجد به آنجا رفتیم و در سخنرانی خود بر ضرورت اتحاد مسلمانان و ایستادگی در برابر دشمنان سخنرانی کردم.

در شهر سانیا در جزیره هاینان چهر روز اقامت داشتم. در این شهر حوزه علمیه و حسینیه وجود دارد.

شب شهادت حضرت زهرا(س) در شهر سانیا بودم که مجلس عزاداری با حضور تعدادی از مستبصرین برگزار شد
دو روز بعد به روستای وین سین در جزیره هاینان رفتم. در این روستا حدود ۵۰ مستبصر وجود دارد.