کشته و زخمی شدن ده ها مزدور در تعز و انهدام یک تانک و چهار خودروی نظامی متعلق به آنها از تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، ده ها نفر از مزدوران متجاوز سعودی روز سه شنبه کشته و زخمی شده و یک تانک و چهار زره پوش و خودروی نظامی آنها در منطقه الضباب در غرب شهر تعز منهدم گردید.

در همین راستا یک منبع نظامی اظهار داشت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مزدوران متجاوز را از مناطق پراکنده در منطقه الضباب بیرون راندند که در درگیری های مورد وقوع در این منطقه شمار زیادی از مزدوران متجاوز کشته و زخمی شدند و یک تانک و ۴ زره پوش و خودروی نظامی متعلق به آنها منهدم گردید.

روز دوشنبه نیز فرد موسوم به «امیر القاعده در صنعاء» با نام «صقر عمار الصنعانی» در منطقه الضباب استان تعز به هلاکت رسید. از سوی دیگر افراد مسلح ناشناس صبح سه شنبه یکی از سرکردگان مزدوران را در بخش دارسعد استان عدن در جنوب یمن ترور کردند. افراد مسلح که سوار بر یک خودروی تاکسی بودند این سرکرده مزدوران را با نام «احمد یوسف» ترور کرده و پا به فرار گذاشتند.

در همین حال جنگنده های سعودی به حملات خود علیه مردم بی دفاع یمن ادامه می دهند. جنگنده های سعودی دیشب و بامداد امروز (سه شنبه) تعز، الجوف و الحدیده را بمباران کردند. جنگنده های متجاوز در یک حمله هوایی جنوب شرقی منطقه الردف در بخش الوازعیه استان تعز را هدف قرار دادند. متجاوزان دو حمله هوایی را نیز به بخش المتون در استان الجوف انجام دادند.

جنگنده های سعودی همچنین فرودگاه الحدیده را طی چند حمله هوایی مورد بمباران قرار دادند. پایگاه دفاع هوایی در الحدیده نیز طی دو حمله هوایی بمباران شد.

صنعاء پایتخت یمن نیز توسط جنگنده های سعودی مورد بمباران قرار گرفت. یک منبع امنیتی در پایتخت یمن اعلام کرد که جنگنده های سعودی طی دو حمله هوایی شدید منطقه النهدین در بخش السبعین را هدف قرار دادند که در پی آن خسارات سنگینی به دارایی های عمومی و خصوصی وارد شد.