وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل پایتخت بلژیک را که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر شد محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الیوم السابع، وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای به شدت حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل پایتخت بلژیک را محکوم کرده و به دولت این کشور و خانواده های قربانیان تسلیت گفت.

در همین راستا «احمد ابو زید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر بر موضع ثابت مصر بر مبارزه با تروریسم تاکید کرده و اظهار داشت که مصر اطمینان دارد که دولت بلژیک تمام تلاش های لازم را برای کشف جزئیات این حملات تروریستی و ارجاع مرتکبان آن به دست عدالت انجام خواهد داد. وی همچنین بر حمایت مصر از دولت و مردم بلژیک در این شرایط دشوار تاکید کرد.

هواپیمایی مصر نیز در پی وقوع دو انفجار در فرودگاه بروکسل از لغو پروازهای خود که قرار بود به سمت این فرودگاه پرواز کنند خبر داد. در همین حال و در پی انفجارهای تروریستی در بروکسل بلژیک، تونس از عناصر امنیتی فرودگاه قرطاج خواست تا به مراکز کار خود بپیوندند.

حملات تروریستی بروکسل با محکومیت از سوی «احمد داوداوغلو» نخست وزیر ترکیه نیز مواجه شده و وی این حملات را محکوم کرد. داوداوغلو ضمن محکوم کردن حملات مذکور، گفت: ما امروز با مرحله دشواری مواجه هستیم و تمام گروه های تروریستی یک هدف واحد دارند و از یک منبع دستور می گیرند.

لازم به ذکر است که در سلسله انفجارهای تروریستی بروکسل پایتخت بلژیک که پیش از ظهر امروز (سه شنبه) روی داد شماری کشته و زخمی شدند.