فیلمساز و مستندساز حوزوی گفت: یکی از بهترین ابزارهای تبلیغ دین در جامعه امروزی ، هنر و فضای مجازی است و حوزویان هنرمند باید در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسن جمالی گفت؛ امروزه فضای مجازی عرصه ای است که حوزویان باید به آن با تکیه بر ابزار هنر توجه ویژه ای داشته باشند و از این طریق برای تبلیغ دین و پاسخ به شبهات اعتقادی و فرهنگی استفاده کنند

دبیر کارگروه فِرق و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی افزود: بنده در عرصه رسانه و تولید فیلم کوتاه همچنین مستندسازی فعال هستم و به طور خاص چند تیزر کوتاه درباره گروه های تروریستی و تکفیری به ویژه درباره داعش ساخته ام.

وی بیان داشت: از این حیث معتقدم امروز به خصوص برای پاسخ به شبهات جریان های تکفیری باید از ابزار هنر و فضای مجازی نهایت استفاده را ببریم.

حجت الاسلام حسن جمالی همچنین ترویج و تبلیغ سبک زندگی اسلامی از طریق هنر و فضای مجازی را به عنوان یکی از رسالت های مهم طلاب وفضلای حوزه برشمرد و افزود: در حال حاضر مدرسه اسلامی هنر ، دانشکده صدا و سیما و دیگر مراکز حوزوی همچون دفتر تبلیغات اسلامی به ارایه آموزش های هنری ویژه حوزویان می پردازند و انصافاً کلاس های خوبی برگزار می شود منتهای مراتب باید از طلاب هنرمند و فیلمساز حمایت جدی صورت گیرد و شرایطی برای آن ها فراهم شود که بتوانند با نگاه دینی و حوزوی خود وارد عرصه تولیدات هنری شوند.

وی یادآور شد: به لطف الهی استعدادهای خوبی در میان حوزویان است و حوزه اگر حمایت خوبی از آن ها به عمل آورد شاهد برکات و دستاوردهای بسیاری در این خصوص در عرصه تبلیغ نوین دین خواهیم بود.