منابع میدانی تاکید کردند بعد از بازپس گیری همه مناطق شرق روستای کفر صغیر در شمال شهر صنعتی در حومه شمال شرقی حلب به دست ارتش سوریه، آرامش نسبی به این روستا بازگشته است.

به گزارش پرس شیعه؛ یگانهای ارتش سوریه با کمک گروههای دفاع ملی، مراکز تجمع تروریستهای داعشی در تپه “اشیهب” در حومه شمال شرقی سویداء در جنوب این کشور را هدف قرار دادند که در پی آن تجهیزات جنگی تروریستها منهدم و شماری از آنها کشته و زخمی شدند.

ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی در حلب واقع در شمال این کشور، روستای “کفر صغیر” در شمال شهر صنعتی را به کنترل خود در آورد. در پی این درگیری‌ها بیش از ۳۰ نفر از تروریستهای داعشی از جمله ابوانس الجزائری مسئول گردان «سیف الدوله» کشته شد.

منابع میدانی تاکید کردند بعد از بازپس‌گیری همه مناطق شرق روستای کفر صغیر در شمال شهر صنعتی در حومه شمال شرقی حلب به دست ارتش سوریه، آرامش نسبی در این روستا حاکم شده است و این در حالی است که این روستا روز گذشته هدف حمله شدید گروه تروریستی داعش قرار گرفته بود.

ارتش سوریه همچنین یک خودروی گروه تروریستی داعش که حامل مقادیر زیادی مواد منفجره بود را در محور خناصر – اثریا – السلمیه منهدم کرد.

همزمان با این تحول، «طارق مسالمه» سرکرده نظامی جبهه النصره در درگیری با گروه تروریستی “لواء شهداء الیرموک” وابسته به گروه تروریستی داعش در حومه غربی درعا کشته شد و گروه تروریستی داعش دو روستای “عدوان” و “تسیل” در حومه درعا را که تحت تصرف تروریستهای جبهه النصره بود به تصرف خود در آورد.

منابع معارض گفتند که درگیری بین گروههای مسلح در جبهه جنوبی بویژه در حوض الیرموک از سر گرفته شده است و آرامشی که در پی ترور «محمد علی البریدی» سرکرده گروه تروریستی لواء شهداء الیرموک به دست جبهه النصره بر این منطقه حاکم شده بود، بیش از چهار ماه دوام نیاورد.

و خبر دیگر اینکه منابع وابسته به مخالفان درباره ازسرگیری زد و خوردها میان گروه‌‌های مسلح در درعا و حومه غربی آن در صورت عدم برقراری وحدت بین همه گروهها هشدار داده و اعلام کردند که اوضاع به سمت بدتر شدن پیش می رود، به ویژه اینکه گروه تروریستی الیرموک پیشروی سریع داشته و گروه تروریستی جبهه النصره نتوانسته است از این پیشروی جلوگیری کند.

بر اساس آخرین داده های میدانی، گروه تروریستی یرموک دو شهرک “سحم الجولان” و “حیط” در پنج کیلومتری جنوب “تسیل” را محاصره کرده است و این دو شهرک در تیررس این گروه تروریستی قرار گرفته است.