شهرک نشینان رژیم صهیونیستی با حمایت نظامیان این رژیم برای چندمین بار طی ماه های اخیر، مسجدالاقصی را مورد هتک حرمت قرار دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، صهیونیست ها روز چهارشنبه با حمایت نظامیان اسرائیلی از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش بردند.

این در حالی است که نظامیان صهیونیست از عصر سه شنبه تدابیر شدیدی را برای ورود فلسطینی ها به مسجد الاقصی به اجرا گذاشته اند. شاهدان عینی اعلام کردند که نیروهای اشغالگر پس از پایان نماز عصر حضور خود در اطراف مسجدالاقصی و ورودی های آن را تشدید کرده و شروع به ممانعت از ورود نمازگزاران به مسجدالاقصی کردند.

در همین حال صدها شهرک نشین صهیونیست بامداد چهارشنبه در تجاوزی آشکار به مقدسات اسلامی، به مسجد ابراهیمی در الخلیل یورش بردند. این اقدام شهرک نشینان صهیونیست در میان محاصره امنیتی گسترده از سوی نظامیان صهیونیست انجام شده و این نظامیان مسلمانان را از ادای نماز منع کردند.

همچنین صدها شهرک نشین صهیونیست تحت حمایت شدید نظامیان صهیونیست به مقبره حضرت یوسف (ع) در شرق شهر نابلس تعرض کردند. از سوی دیگر نظامیان صهیونیست بامداد چهارشنبه ۶ فلسطینی را در جنین و بیت لحم واقع در کرانه باختری بازداشت کردند.