نماینده سوریه در سازمان ملل و رئیس هیات مذاکره کننده دولت این کشور در مذاکرات ژنو هرگونه فشار روسیه بر دمشق در این مذاکرات را رد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رای الیوم، «بشار الجعفری» رئیس هیات مذاکره کننده دولت سوریه در مذاکرات ژنو و نماینده این کشور در سازمان ملل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه هرگونه فشار روسیه بر دمشق برای پیشبرد مذاکرات ژنو را تکذیب کرده و خواستار فشار به گروه های مسلح و حامیان آنها شد.

الجعفری هرگونه سخن گفتن از فشارهای روسیه بر دولت سوریه به منظور امتیاز دادن را برداشتی نادرست برشمرد.

وی گفت: اگر قرار باشد فشاری اعمال شود ما امیدواریم که آمریکایی ها به گروه های مسلح و حامیان آنها یعنی قطر، ترکیه و عربستان فشار وارد کنند تا به این ترتیب شاهد پیشرفت در امور باشیم.

الجعفری افزود: هنگامی که می گوییم مذاکرات سوری-سوری و بدون دخالت خارجی است این امر روس ها و آمریکایی ها را هم شامل می شود و استثنایی موجود نیست.

همچنین روز چهارشنبه مذاکراتی بین هیات مذاکره کننده دولت سوریه و «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد. در همین راستا الجعفری اظهار داشت که هیات وی لیستی را از دی میستورا دریافت کرده و پس از بررسی این موضوع در دمشق به آن پاسخ خواهد داد.