رئیس تبلیغات اسلامی قشم از توزیع یک‌ هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی در قالب لوح فشردهCD، دعای سفر، مهر نماز و کتاب طی ۲ روز در بین مسافران نوروزی جزیره قشم خبر داد و گفت: ۱۰ هزار بسته فرهنگی دیگر نیز آماده توزیع بین مسافران است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام احمد غلامی با اشاره به توزیع اقلام فرهنگی بین مسافران نوروزی در جزیره قشم این اقلام را در نوع خود کم نظیر خواند و اظهار داشت: این بسته‌های فرهنگی می‌تواند جایگزین فرهنگ‌ها و باورهای غلط کشورهای غربی باشد که با تهاجم فرهنگی وارد آئین‌های ایرانی اسلامی شده است.

وی در ادامه بیان‌ داشت: اداره تبلیغات اسلامی قشم و دیگر دستگاه‌های فرهنگی فعال در این جزیره در تلاشند تا باورهای اصیل و دینی ایرانی اسلامی را جایگزین فرهنگ‌های غلط غربی کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم ادامه داد: از آنجایی که این جزیره هر ساله میزبان خیل عظیم مسافران نوروزی در استان هرمزگان است می‌تواند فرصت مناسبی را برای نهادینه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی برای دستگاه‌های فرهنگی فراهم کند.

غلامی در ادامه ابراز داشت: عامه مردم مخاطب این طرح هستند، بنابراین برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، دولتی و خصوصی و تشکل‌ها و موسسات فرهنگی و هنری در این جزیره بهره برد.

وی از توزیع یک‌ هزار و ۵۰۰ بسته فرهنگی در قالب لوح فشردهCD، دعای سفر، مهر نماز و کتاب طی ۲ روز در بین مسافران نوروزی جزیره قشم خبرداد و گفت: ۱۰ هزار بسته فرهنگی دیگر نیز آماده توزیع بین مسافران بوده که در صورت نیاز و استقبال مسافران افزایش می‌یابد.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم همچنین اضافه‌کرد: علاوه بر توزیع بسته‌های فرهنگی، مشاوره‌های دینی نیز در مساجد، پارک‌ها و کمپ پارک‌های ایجاد شده تا پایان تعطیلات نوروز انجام می‌شود.

غلامی همچنین گفت: به منظور پاسخگویی به سوالات دینی مسافران در نقاط مختلف ۱۹ مبلغ دینی تا پایان تعطیلات نوروزی خدمات دینی فرهنگی ارائه می‌دهند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اجرایی خدمات سفرهای قشم آماده‌سازی اماکن ویژه اقامه نماز جماعت در ایام نوروز در بوستان‌های جزیره قشم، انجام مشاوره‌های دینی و مذهبی، اجرای برنامه‌های مرتبط با فرهنگ شهروندی، استقرار ۴ روحانی اعزامی از قم در کمپ‌های مسافران نوروزی، برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در پارک زیتون قشم از دیگر برنامه‌های انجام شده برای ارائه خدمات بهتر به مسافران است.