مشاور عالی نماینده ولی‌ فقیه در سپاه گفت: داعش محصول زراعی غربی‌ها و برخی از همراهان عربی و ترکی آن‌ها، امروزه بلای جانشان شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار یدالله جوانی ظهر امروز در حاشیه سفر به اصفهان در جمع خبرنگاران با تبریک فرا ر رسیدن سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است با محکوم کردن حوادث تروریستی اخیری که در قلب پایتخت سیاسی اروپا (بلژیک) اتفاق افتاد، اظهار کرد: اقدامات تروریستی که امروز در برخی از کشورهای اروپایی شاهد آن هستیم نتیجه کشت محصولی به نام داعش است که طی سال‌های گذشته خود این‌ها در سوریه و عراق کاشتند.

وی افزود: غربی‌ها و برخی از همراهان عربی و ترکی آن‌ها در منطقه می‌خواستند با ایجاد گروه‌های تروریستی مانند داعش به اهداف شوم و پلید خود در منطقه دست پیدا کنند اما غافل از اینکه نه‌تنها به این هدف شوم دست پیدا نکردند بلکه داعش محصول زراعی آن‌ها امروزه بلای جان خود آن‌ها شده است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هرچند کشورهای سوریه و عراق در مبارزه با تروریست‌ هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده‌اند اما با پرداخت این هزینه‌های سنگین پیام بسیار بزرگ و مهمی را با این عنوان که غرب مهد پرورش تروریست و تروریست پروری است به دنیا مخابره کردند چراکه امروزه بر هیچ‌کس پوشیده نیست که اکثر اعضای گروه تروریستی داعش جوانان اروپایی را تشکیل می‌دهند که با عنوان جهاد در سوریه و عراق فریب‌ خورده‌اند.

وی با بیان اینکه سیاستمداران اروپایی و آمریکایی مدافع حقوق بشر نقش مهم و اساسی در بحران‌های سوریه و عراق داشته‌اند، خاطرنشان کرد: امروز گروه تکفیری تروریستی داعش در مقابل ارتش سوریه و محور قدرتمند حزب‌الله خسته شده و همین خستگی موجب بازگشت اعضای این جریان تکفیری تروریستی به کشورهای خودشان شده است.

جوانی بیان کرد: تفکر و نگاه تروریست‌ها در هنگام بازگشت از بحران سوریه به کشورهای خود همان نگاه (بکش تا وارد بهشت شوی) است، به همین خاطر برای فشار بیشتر به سیاستمداران غربی دست به عملیات‌های انتحاری می‌زنند.

وی ادامه داد: عملیات‌های سیاسی تروریستی داعش ابتدای یک بحران جدید در غرب است، چنانچه اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به‌طور واقعی در صدد ریشه‌کنی این بذر یا غده سرطانی نباشند بدون شک باید منتظر حوادث و اتفاقات تروریستی عظیم‌تری باشند.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه تأکید کرد: سیاستمداران غربی به‌خوبی به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و تنها راه‌حل این بحران گفت‌وگوهای سیاسی و نشستن پشت میز مذاکره است.

وی متذکر شد: مقامات سوریه طی اظهارنظرهایی اعلام کردند برای همه امروز جالب است که این تروریست‌ها زمانی که برای مبارزه و جنگ با ارتش و دولت قانونی سوریه وارد خاک این کشور شدند از آن‌ها به‌عنوان مجاهد و انقلابی یاد شد در حالی که امروز اگر به خاک یا سرزمین خود در حال بازگشت‌اند از آن‌ها به‌عنوان تروریست یاد می‌شود.

جوانی اظهار کرد: با این اوضاع و تفاسیر مشخص است که سیاستمداران غربی و عربی به تروریست‌های داعش نگاه ابزاری دارند، کسانی که در گذشته تروریست را به خوب و بد تقسیم می‌کردند باید هزینه آن را نیز پرداخت می‌کردند.

وی صداقت و احترام به حقوق ملت‌ها را تنها راه‌حل برون‌رفت سیاستمداران غربی از باتلاق داعش عنوان کرد و گفت: نباید فراموش کرد که جمهوری اسلامی ایران با تقدیم بیش از ۱۷ هزار شهید ترور که بیشتر آن‌ها توسط گروهک تروریستی منافقین که امروزه مورد حمایت غرب به‌خصوص فرانسه است به شکل عجیبی مورد مظلومیت واقع‌ شده است.

مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها امروزه باید در مقابل ملت‌های جهان به‌خصوص ملت ایران پاسخگو باشند که اگر تروریست بد است چرا از گروهک‌های تروریستی همچون داعش و منافقین حمایت می‌کنند.