وزیر جنگ اسرائیل گفت: بمب‌گذاری‌های مرگبار در بروکسل نشانه‌ای از یک جنگ جهانی جدید است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، موشه یعلون وزیر جنگ اسرائیل امروز پنجشنبه تأکید کرد: ما همگی در یک قایق هستیم. جهان خود را در وضعیت جنگ جهانی سوم می‌بیند یا آن‌طور که نام‌گذاری شده است، برخورد و جنگ تمدن‌ها. ما باید با همدیگر با این مسئله برخورد کنیم.

وی در ادامه گفت: ما با بلژیک و سایر کشورهای اروپایی همکاری می‌کنیم. ما همگی در یک قایق هستیم، با ارزشها و منافع مشترک.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات مرگبار روز سه‌شنبه به فرودگاه و متروی بروکسل را به‌عهده گرفته است. در این حملات ۳۱ نفر کشته و حدود ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

وزیر اطلاعات اسرائیل نیز روز چهارشنبه رهبران بلژیک را به بی‌توجهی نسبت به تهدید ناشی از افراط گرایان تروریست متهم کرده است.

اسرائیل کاتز در مصاحبه‌ای رادیویی گفت: اگر در بلژیک آنها به خوردن شکلات ادامه دهند، از زندگی لذت ببرند و توجهی به این واقعیت نداشته باشند که برخی مسلمانان که آنجا هستند در حال سازماندهی فعالیت های تروریستی هستند، آنها قادر نخواهند بود تا علیه این افراد مقابله کنند.

شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی نیز امروز پنجشنبه در پاریس از رهبران مذهبی خواست تا به جوامع خود پیام صلح و دوستی بدهند.

انفجارهای بروکسل چند روز پس از آن اتفاق افتاده است که صلاح عبدالسلام طراح اصلی حملات تروریستی پاریس در بلژیک بازداشت شده است.