سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مومبای با محققان ایرانی کنگره جهانی اپتومتری و علوم بینایی دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه، محققان ایرانی (۲۷ نفر) متشکل از اطباء و کارشناسان اپتومتری کشورمان که در کنگره جهانی اپتومتری و علوم بینایی در شهر حیدرآباد شرکت کرده بودند، بعد از ظهر پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ با مسعود خالقی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مومبای، دیدار و گفتگو کردند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مومبای ضمن خوشامدگویی به اطباء و پژوهشگران که در جای جای عرصه پزشکی و تجاری به فعالیت اشتغال دارند، گفت:: کشور ایران در زمینه پزشکی، امروزه به یکی از مراکز مهم از نظر پزشکی در جهان تبدیل شده است و در رشته های فنی – مهندسی و پزشکی، استانداردهای بالا و به روز بودن در عرصه های علمی را دنبال می کند.

وی در ادامه به معرفی هند و تغییرات سریع در حال شکل گیری و ارتباطات خوب مراکز علمی و محققان این کشور با مراکز علمی جهان اشاره نمود و اظهار داشت که امکان تبادل تجربیات، دانشجو، استاد با مراکز درمانی این کشور وجود دارد.

خالقی افزود: در زمینه پذیرش بیماران سایر کشورها برای مداوا در یک محاسبه کلی می توان این نتیجه را گرفت که دو کشور در این زمینه رقیب یکدیگرند و توفیقات هندی ها به خاطر بازاریابی موفقشان در منطقه بهتر بوده و کار بازاریابی در این عرصه را، شرکت های خصوصی متخصص برعهده دارند. باتوجه به بازدیدهای میدانی شاید هند به لحاظ خدمات هتلی بیمارستانی نیز از وضعیت بهتری در ارائه خدمات پس از عمل های جراحی، برخوردار باشد. در ارتباط با این هیات نیز چنانچه از قبل اطلاع می داشتیم و هیأت هم علاقمند بود می توانستیم بازدید از چند مرکز بیمارستانی خصوصی را هماهنگ کرده و در برنامه هیأت داشته باشیم.

در آخر جلسه، مسعود خالقی به برخی از سوالات این محققان، پاسخ دادند.

شایان ذکر است، برخی از محققان و پژوهشگران در همان روز جهت مراسم دعای کمیل در خانه فرهنگ حضور پیدا کردند.

انجمن اپتومتری جهانی بیش از ۱۵۰ هزار عضو دارد. در همایش جهانی اپتومتری در حیدرآباد که از ۲۰ تا ۲۳ شهریور ماه در آن شهر برگزار شد، علاوه بر شرکت کنندگان از کشورمان محققان و پزشکان بیش از ۱۰۰ کشور دیگر جهان در آن شرکت داشتند.

هدف از برگزاری این همایش و یکی از وظایف اصلی انجمن جهانی اپتومتری تهیه برنامه های استراتژیک، حمایت از پژوهش های چند مرکزی، تهیه بانک اطلاعاتی دانشکده های برتر و همکاری با سازمان جهانی بهداشت است.

در این همایش علمی به شرکت کنندگان امتیاز بازآموزی تعلق می گیرد. محققان ایرانی با ارائه بیش از ۴۰ مقاله در دومین کنگره جهانی اپتومتری و علوم بینایی حضور خواهند یافت.

لازم به ذکر است که کنگره مذکور، جلسه اول خود را در سال گذشته در آمریکا برگزار کرده و جلسه حیدرآباد در تاریخ فوق الاشاره، دومین نشست کنگره مذکور بوده است.